Ремонт дитячої кімнати

Ремонт завжди пов’язаний з масою клопотів, особливо це ствердження актуальне у відношені дитячої кімнати. Необхідно врахувати масу деталей, адже в своїй кімнаті дитина проводить найбільше часу. Крім цього, ремонт проводиться не досить часто, а дитина стрімко росте, змінюються її інтереси, тому варто в кімнаті створити атмосферу, в якій дитині буде комфортно на протязі декількох років. Крім того, до дитячої кімнати, висуваються підвищені вимоги до безпечності, саме тому ремонтні роботи повинні виконувати професіонали.
Виконуючи ремонт в дитячій кімнаті, необхідно створити простір, який зможе поєднувати в собі все необхідне для дитини і при цьому будуть враховуватися смакові вподобання батьків та гармонічно поєднуватися з інтер’єром всього будинку. Насправді – це набагато простіше, чим може здаватися на перший погляд. Читайте далі і Ви дізнаєтеся, як поетапно придумати і втілити в життя справжню кімнату мрії для Вашої дитини.
При плануванні квартири, якщо є можливість, краще обрати для дитячої кімнати найпросторішу з хорошим освітленням кімнату. Для розвитку дитини дуже важливо якомога більше простору і світла. Якщо ж в кімнаті є темні кутки – негайно позбавляйтеся від них за допомогою декору та світильників, створюючи життєрадісний настрій. Кімната повинна запалювати!
В дитячій, як правило розділяють простір на три основні зони:
- ігрова
- робоча
- місце для відпочинку та сну
Є декілька способів візуально розділити ці зони, які з них обрати – буде залежати від Ваших фінансових можливостей та фантазії. Найкращий метод – використання різних кольорових гам для кожної з них. Ще один популярний варіант – спорудження різнорівневих подіумів.
Оздоблення стін повинно враховувати ступінь активності Вашої дитини. Намагайтеся обирати миючі шпалери чи передбачити окреме місце на стіні обклеєне ватманом, де Ваш юний художник змже творити свої перші шедеври.
На підлогу краще постилити немаркі покриття. Для дитячої кімнати, переважніше обирають килими з коротким ворсом – вони будуть менше збирати пил і за ними простіше доглядати. Обирайте теплі килими, адже діти часто люблять лежати на підлозі чи гратися на ній.
Дуже важливо, щоб ремонт в дитячій кімнаті створювався за допомогою якісних та безпечних матеріалів. Вони повинні бути екологічно чистими і не містити шкідливих хімічних речовин – фенола, формальдегіду, стирола та інших речовин які негативно впливають на здоров’я диитни.

Будьте уважні, адже неякісний ремонт в дитячій, дуже часто стає причиною астми, викликає нездуження, головний біль, набряк горла, бронхіт, часті застуди. Тому не купуйте дешевий лінолеум, фарби та лаки. Намагайтеся вибирати матеріали, які призначені для дитячих приміщень. Наприклад, в магазині попросіть продавця показати фарбу сертифіковану для лікувальних та дитячих закладів.
Доречі натуральний матеріал не завжди являється безпечним. Наприклад дерев’яні рами для вікон, обробляють масою різноманітних хімікатів від гниття, сирості та горіння. Тому відносно них, вікна ПВХ будуть навіть більше екологічними.
Колір – це те, що сприяє вихованню настрою та емоцій у дітей. Використовувати його краще за призначенням. «Блакитний – для хлопчика, рожевий – для дівчинки». Цей стереотип давно відійшов в минуле. Сьогодні пропонується великій вибір кольорів і фактур для дитячої кімнати. Часто батьки губляться при виробі кольорової гами для дитячої кімнати.
При виборі кольору для дитячої кімнати, краще керуватися звичайними рекомендаціями для «дорослих» кімнат, тільки з урахуванням статі та темпераменту конкретної дитини. Повільних та пасивних дітей, підштовфують до активності насичені кольори і яскраві візерунки, в кімнаті гіперактивних дітей повинні переважати однотонні кольори, але не більше двох, а різнокольорових малюнків та візерунків краще уникнути.

Роздумуючи над кольоровою гамою дитячої кімнати, віддайте перевагу світлим відтінкам будь-якого з кольорів які Вам подобаються, але пам’ятайте, що інтенсивні відтінки втомлюють і навіть нагнітають ( чи дратують) – в залежності від того, який саме колір мається на увазі. Так, фіолетовий колір – негативно впливає на настрій, а в поєднанні з коричневим – просто нагнітає.
Уникайте суперечливих поєднань, тим більше, якщо два кольори достатньо інтенсивні. Поєднання яскраво-синього з жовтим чи червоного з зеленим – може спровокувати емоційну нестійкість в диитни. Більша площа яскраво-жовтого, діє збуджено та дратівливо яким би симпатичним цей колір не здавався. Ну, а що стосується червоно-чорної кімнати, то це взагалі ризикований експеремент. Подібні кольорове поєднання турбує дітей.
Яскраві кольори діють позитивно лише в малих дозах. Витримавши пастельну гаму в дитячій кімнаті, Ви можете сміливо наповнити її іграшками та аксесуарами соковитих відтінків, такими яскравими як Вам тільки закоритить.
З дитиною, починаючи з 3-ох років, варто порадитися на рахунок кольору стін в кімнаті, але рішення все ж таки мають приймати батьки, оскільки діти часто змінюють свої «улюблені кольори».