Джамшут та Равшан. Або чи варто заощаджувати на спеціалістах?

равшан 3.jpgНа написання цієї статті колектив компанії «ГарантАвтоЗахід» надихнула одна з наших клієнток яка декілька місяців тому звернулась до нас в компанію для того, щоб замовити ремонт. Підрахувавши їй кошторис та вказавши кінцеву суму в яку їй обійдеться ремонт, вона вирішила, що це буде занадто дорого і сказала нам, що підшукала альтернативну бригаду в інтернеті яка зробить всі роботи майже вдвічі дешевше. Переконуючи її в тому, що такі бригади не несуть відповідальності за якість виконаних робіт, терміни та можуть взагалі зникнути після першого авансу, вона все ж таки вирішила звернутися саме до них. І як висновок цього всього, три тижні тому лунає дзвінок від цієї самої клієнтки з проханням приїхати, переробити деякі нюанси після цих «горе майстрів». Сказати, що це були нюанси — це нічого не сказати. Пропускаємо опис всього того, що накоїли з її помешканням та ще й з недешевих матеріалів ці Равшани та Джамшути української національності, але вони своєю «професіональністю» просто вразили весь наш колектив.
0bfbabafb6629f6503309e05c1bfd66b.jpgЗі слів самої замовниці ці «шабашники» мало того, що виявилися не аби якими хамами, та ще й в процесі демонтажу старої плитки, розбили кришку туалету і звичайно вини своєї по цьому факту не визнавали. Замість обіцяних 2-ох днів на ремонт ванної кімнати в 10 кв.м. було витрачено більше 2-ох тижнів, при тому всьому, що стелі та підлога так і не були зроблені. Декоративна плитка була встановлена не в призначеному місці. А ще ми самі помітили, що сама плитка була вкладена з багатьма дефектами ( шви скрізь різних розмірів і в деяких місцях перевищують аж 0.7 см.).
Звичайно, що наші хлопці приступили до роботи, так як цієї бригади “професіоналів” вже й слід простив після прохання переробити недоліки, а разом з ними і деякі матеріали.
Тому, щоб з Вами не сталося подібної ситуації, я пропоную практичні поради як не попасти на гачок до таких “аля” майстрів та чому не варто заощаджувати на спеціалістах.
Як би дивно це не звучало, але професіоналів своєї справи на українському будівельному ринку зовсім мало. Як показує статистика співбесід на посаду прораба чи на вузькопрофільного спеціаліста, то тільки 2 кандидата з 30 мають необхідний рівень знань. Всі інші — це самоучки, ті хто купили дипломи чи просто ті, які час від часу виконують приватні замовлення по будівництву. Ситуація м’яко кажучи не вселяє оптимізму. Ось і як серед них не помилитися у правильно виборі для людини, яка зовсім не розуміється в ремонті? Саме тому обираючи будівельну організацію, а не будівельників “з двору” ви можете бути впевнені, що до вас прийшли саме вузькопрофільні майстри тому, що підбір кадрів є суворим та безпристрасним, адже будівельна компанія несе відповідальність за якість, імідж та репутацію та частіше всього працює виключно по рекомендаціях. Тоді як “шабашників” цікавлять тільки гроші. Варто пам’ятати, що якісно зроблена робота не може коштувати дешево, а низькі розцінки бригади в майбутньому можуть аукнутися не тільки якістю, але й на Вашому гаманці, так як недобросовісний будівельник 100% компенсує заниженні розцінки крадіжкою матеріалів чи завищеними розцінками на них. Бажання зекономити в цьому питанні в підсумку обійдеться Вам вдвічі дорожче. Найчастіше, підприємливий бригадир витрачає отриманий аванс не по справі, а далі не в змозі оплатити роботу досвідчених майстрів, тому наймає так звану “дику бригаду”, щоб продовжувати збивати гроші з замовника.
неуд ремонт.jpgТакож варто відмітити значну різницю в підході компанії і бригади до способу проведення робіт. Бригада працює постійно одним і тим самим складом, незалежно від робіт які проводяться, що призводить до зниження ефективності праці, так як в бригаді є обов’язково електрик-сантехнік, який ще й встановлює двері чи кладе плитку та муляри- штукатури які можуть і стяжку положити. По факту в момент проведення електричних робіт, муляри допомагають електрику підносячи йому проводи, нарізаючи гофру і т.д. В той час як в будівельній компанії, електрик — це електрик, сантехнік — це сантехнік, а муляр — це муляр відповідно, що і кожен з них виконує свій об’єм роботи.
Також будьте обережні з тими бригадами, які відмовляються заключати договір у двох- сторонньому порядку. Заключаючи договір, будівельна організація розуміє, що це є гарантією того, що замовник розрахується, а замовник в свою чергу буде мати гарантію якісної роботи та виконання робіт в термін.
Отож підведемо підсумки. Що потрібно знати при замовленні ремонту чи будівництві?
Перший і найголовніший принцип про який ми вже з Вами говорили — це “безкоштовний сир буває тільки в мишоловці”. Якщо Вам пропонують провести ремонт швидко, якісно і недорого — варто задуматися. Кваліфіковані спеціалісти, які роблять свою роботу на високому рівні, не будуть працювати за низькими цінами.
Працюйте з перевіреними будівельними організаціями та приватними особами. При пошуку будівельників спочатку звернутися до знайомих, можливо хтось нещодавно робив ремонт і має досвід роботи з якоюсь будівельною організацією чи бригадою. В цьому випадку ви зможете наглядно оцінити якість роботи, а також будете знати всі нюанси та мінуси.
Діліть навпіл всі рекламні лозунги. Фрази типу “Євроремонт”, “VIP – ремонт” самі по собі ще нічого не гарантують. Сказати можна все, що завгодно, а ось зробити... Компанії які сильно себе рекламують, компенсують витрати на рекламу, включаючи її у вартість послуг.
ремонт 2.jpgПопередьте будівельників, що ви допитлива людина і будете вникати у всі тонкощі та деталі, що ви консультуєтесь з юристом, а для прийняття робіт будете залучати експертну організацію ( навіть якщо цього всього ви робите не будете)
Кваліфікований спеціаліст не буде просити Вас купляти необхідні для роботи інструменти — це свого роду візитна картка майстра чи будівельної організації. Акуратність — це ще один доказ професіоналізму, якщо майстер робить все чітко і акуратно, це показник вміння.
Не судіть про ремонт по фотографіям, попросіть показати виконаний ремонт, з’їздіть на об’єкт який будується для того, щоб переконатися в належній якості будівельних робіт.
Не приймайте занадто швидко рішення. Візьміть тайм-аут і обдумайте всі можливі варіанти, їх плюси та мінуси.