статті по темі:

Проект будинку з мансардою

будинок з мансардоюБудинки з мансардою почали проектуватися французькими архітекторами. Основна суть полягає в тому, що пустий простір на горищі повністю чи частково перепланувати в жилий. Подібні проекти будинків отримали широке поширення. Головна їх особливість – це похила стеля, в зв’язку з цим, кімнати які там розташовані, мають незвичну форму.
Сучасними архітекторами розробляються багаточисленні проекти які відрізняються один від одного незвичайними конструкціями. Так в окремих випадках, в просторі на горищі, спеціалісти можуть розташувати два поверхи.
На перший погляд будинок з мансардою викликає багато питань, оскільки горище достатньо холодне та незатишне. В роботі спеціалісти використовують утеплювачі високої якості, легкі матеріали для покрівлі, а також перевірені гідроізолюючі матеріали. Такий підхід дозволяє мансарді залишатися теплим і в той же час затишним приміщенням. Ряд переваг:
 • має менші вагу ніж окремий поверх. В такому випадку нагрузка на стіни та фундамент різко зменшується;
 • збільшується функціональність всього будинку;
 • окремий дизайнерський підхід створюють оригінальні об’єми на горищі;
 • порівнянно з добудовою додаткового поверху, перепланування на горищі являється достатньо комфортним та доступною справою;
 • дозволяє заощадити на будівництві, а також під час експлуатації через своєрідні конструкції, залишаються витрати на опалення.
будинок з мансардоюГоловна особливість планування в тому, що ззовні будинок здається достатньо компактним, але всередині – це широка різноманітність оригінальних просторів. Проекти будинків з мансардою можуть бути в різноманітному вигляді в залежності від виду даху. Він може бути у вигляді шатрового, щиплового, двосхилим або вальмовим. Головне, що висота основних елементів досягла прийнятну для житлового приміщення висоту.
Вікна часто встановлюють прямо в покрівлі, їх монтують під нахилом. Варто відзначити, що в період зимового снігопаду чи дощу, нагрузки на вікна буудть значно більші, але вони пропускають достатньо світла для всього приміщення. Основні моменти при встановлюванні мансардних вікон розглядається при проектуванні будинку. Це дозволяє повністю врахувати всі основні нюанси під час будівництва.
Такі будинки підходять для будь-якої місцевості. Проста конструкція длзволяє будувати без урахування кліматичного, географічного та ландшафтного фіктору. Буває, парарельно з проектуванням головних особливостей, продумується внутрішній дизайн, який гармонічно інтегрує дане приміщення в загальний інтер’єр будинку.
Що потрібно для створення мансарди?
Отже Ви проглянули проекти приватних будинків з мансардою і обрали щось для себе. Час приступати до будівництва. Для створення даху Вам знадобиться:
 • дерев’яний брус;
 • необрізані дошки;
 • дошки для обрешітки;
 • гвозді;
 • гідроізолююча плівка;
 • утеплювач;
 • пароізоляція;
Спеціальних інструментів для роботи, як правило не потрібно і купляти додаткове обладнання не знадобиться. Достатньо звичайного набору будівельника – молотка, сокири, ножівки, рулетки, будівельного схалу та степлера зі скобами.
Перед початком роботи потрібно розрахувати необхідну кількість крокв і балок та підготувати їх до монтажу. Якщо проект житлового будинку з мансардою створювався архітектором, в ньому, ймовірно, вже вказані точні параметри необхідних елементів. Якщо ні, то можна скористатися для розрахування, спеціальними комп’ютерними програмами.
будинок з мансадроюРобота починається з вкладання опорних балок мауерлата, які стануть основою для кроквяних ніг. Під дерев’яні балки на стіну обов’язково вкладається гідроізоляція, толь або руберойд. Якщо будівництво проходить в дерев’яному будинку зі зрубу, то верхній вінець сам служить мауерлатом, тому ізоляція не потрібна. Якщо мауерлат все ж таки монтується окремо, зверніть увагу на спосіб його кріплення. Для більшої надійності варто прикріпити його до стін за допомогою обпаленого дроту.
На мауерлат встановлюються крокви. Краще всього брати з перетином 10х10 см. і розташовувати їх з відстанню не перевищуючи двох метрів. Стійкі ставляться перпендикулярно поверхні – вони послужать внутрішнім «скелетом» мансардного даху. Погляньте на типові проекти дачних будинків з мансардою – внутрішня конструкція основи нагадує по контурах букву «П». Щоб стійки були строго вертикальними, їх варто укріпити розкосами і зафіксувати скобами або шипами. Після створення даху між стійками, можна буде розташувати утеплювач та обшити стіни фанерою чи гіпсокартоном.
Після монтажу стійок починається робота над кроквяними ногами. На мауерлаті вимірюється крок – краще всього робити його близько метра. Починати монтаж потрібно від краю уважно дотримуючись відповідних позначок у верхній та нижній частині. Як правило, крокви виготовляються з дошок шириною в п’ятнадцять см. і товщиною в чотири – п’ять см. обираючи якісну древесину без тріщин та сучків. Встановивши крокви по краям будинку, натягніть між ними звичайний шпагат. Так буде простіше регулювати всі слідуючі елементи.
Після цього, багато простих будинків з мансардою, припускають монтаж коника. Чим більша площа даху, тим важливіша його наявність в будівельній конструкції. Для невеликих забудов – це не обов’язково, тому проекти маленьких будинків з мансардою припускають встановлення розтяжок замість коникового брусу. Ці розтяжки можуть служиит потім мансарді в якості стельових балок.
Варто відмітити, що після розташування крокв і коника, варто встановити кобилки. Для цього використовується та ж тактика, що і для крокв. Зручне використання такого елементу як кобилка, заключається в тому. що їх набагато простіще замінити в випадку прогнивання даху, чим повністю перероблювати кроквяну ногу по всій довжині. На кобилки набиваються спеціальні дошки які захищають простір від вітру та осадків під покрівлею.
Там де проект будинку передбачає вікна, крокви повинні укріалятися поперечними брусами. Корисна інформація – по будівельним стандартам, достатнього освітлення мансарди можна добиится тільки тоді, якщо під вікна відведено не менше як 12% всієї площі даху. Проекти каркасних будинків з мансардою, обов’яково повинні включати в себе грамотну конструкцію віконних проємів. Звичайно можна зробити проєми тільки в стінах фронтона, але вікно розташоване в самому дасі, дозволяє дивиится на дощ чи зоряне небо і перетворює тим самим навіть нехитрий інтер’єр.
будинок з мансардоюВстановивши всі елементи і підготувавши місце для вікон, набивайте обрешітку з відступом або суцільну, залежить від покрівельних матеріалів які Ви обрали. На готову обрешітку будівельним степлером фіксується шар гідроізолюючої плівки, який варто розташувати від низу даху до коника, вкладаючи шари внахлест.
Кінцевий варіант покрівельного покриття повинен включати в себе відповідний порядок шарів. Перш за все – це буде обробка стін мансарди зроблена з фанери чи гіпсокартону. За нею повинна розташовуватися пароізоляційна плівка на якій вложена мінеральна вата чи інший утеплювач. Зовні дах захищає гідроізоляція і безпосередньо покрівельний матеріал обраний власником – металочерепиця, м’яка покрівля чи будь-яка інша.
Створення мансарди – актуальна проблема для того, хто планує будівництво приватного будинку. Розібратися які етапи і елементи включає в себе цей процес допоможуть проекти будинків з мансардою, фото та відео будівництва.
Якщо будинок буде будуватися по більш-менш стандартному зразку, задача стає ще простіша – найти наприклад проект будинку 9х9 з мансардою можна в мережі. Якщо будинок має більш нестандартні параметри, можна спробувати зробити проект самостійно і звернутися на будівельні форуми за критикою і коментарями з цього приводу.
Так чи інакше мансарду зробити не дуже тяжко, а результат виходить дуже корисним та красивим. Корисна площа ніколи не буває лишньою, а інтер’єр стає оригінальним через похилені стіни.