статті по темі:

Як доглядати за натяжною стелею

Миючі1-2.pngНатяжні стелі – однозначно один із найпрактичніших видів оздоблення. Вони підходять для будь-якого інтер’єру, чудово приховують недоліки бетонного перекриття і комунікації, непримхливі у догляді.
Полотна для натяжних стель мають особливе антистатичне покриття, тому під час експлуатації вони майже не запилюються. Такому оздобленню не потрібна ретельна обробка за допомогою спеціальних засобів. Для усунення незначних забруднень достатньо періодично протирати поверхню сухою ганчіркою або серветкою і зрідка проводити вологе прибирання. Проте місця з нестабільним атмосферним середовищем потребують більшої уваги. На кухні не уникнути випаровування і кіптяви від приготування їжі, яка б потужна витяжка там не стояла, а ванна кімната відрізняється підвищеною вологістю. Тому натяжне полотно там доведеться мити частіше.
Компанія «Ваша стеля» підготувала декілька рекомендацій, аби Ваша натяжна стеля завжди виглядала, як нова:
  • під час прибирання слід використовувати тільки м'які серветки і щітки;
  • користуйтеся лише м'якими неабразивними засобами для чищення. Фаворит – засіб для миття вікон із нашатирем;
  • мити стелю краще вручну без підручних засобів, наприклад, швабри. Так Ви завжди зможете контролювати силу впливу на поверхню. Використовувати для видалення пилу пилосос слід дуже обережно і то тільки тоді, коли Ви впевнені, що полотно надійно закріплене;
  • перед прибиранням потрібно зняти з рук усі прикраси, аби Ваші добрі наміри не завдали стелі непоправної шкоди;
  • не використовуйте ацетон для миття полотна. Він не лише може його зіпсувати, але й шкідливий для Вашого здоров'я.
Благородний блиск – головна ознака глянцевих натяжних стель, за який вони так полюбилися споживачам. Але через пил, що поступово осідає на поверхні, стеля втрачає свій привабливий вигляд, а блиск тьмяніє. Догляд за таким покриттям майже не відрізняється від миття дзеркал. Просто розпилюєте невелику кількість засобу на серветку або тканину з коротким ворсом і легкими круговими рухами протираєте поверхню. Також можна використовувати розведені у воді шампунь, засіб для миття посуду або господарське мило. Розчин наносимо на стелю, ретельно промиваємо чистою водою і витираємо насухо серветкою. Для збільшення блиску полотно можна відполірувати фланелевою тканиною. Ще одним засобом для обробки глянцевих натяжних стель є розчин десятивідсоткового нашатирного спирту. Щоб його приготувати, необхідно змішати спирт і воду в пропорціях 1:10. Розчин із сильнішою концентрацією спирту краще не використовувати.
Догляд1-2.pngОчищення матової поверхні відбувається швидше, адже на матеріалі не залишаються розводи. Найкраще з цим завданням справляється холодна водяна пара. Якщо ж парогенератора у Вас немає, полотно можна просто промити водою з додаванням м'якого миючого засобу для посуду, мила, шампуню. З кіптявою і жиром на стелі у кухні чудово справляється розчин нашатирного спирту. Полірувати матову стелю після вологої обробки не потрібно, досить просто витерти насухо.
Оскільки тканинні натяжні стелі виготовлені з більш пористого матеріалу, дрібного пилу, що осів між волокнами, простим протиранням позбутися не вдасться. На відміну від глянцю і матового покриття павутину і пил із тканинного полотна можна видаляти пилососом. Для цього використовуйте ворсисту щітку-насадку, попередньо переконавшись у її чистоті. Головне – контролювати силу натиску.
Тканинні натяжні стелі активно реагують на воду, тому для чищення потрібно добре віджимати губку. Засоби для виведення плям краще не втирати, а наносити на поверхню. Так Ви зменшите ризик зміни текстури і кольору. Після вологого прибирання необхідно витерти стелю насухо.
Дотримуючись рекомендацій виробника і регулярно доглядаючи за стелями, Ви зможете надовго зберегти початкову привабливість натяжного полотна.