статті по темі:

Натяжні стелі своїми руками

Натяжні стелі своїми руками

Незважаючи на складість яка здається, монтаж натяжних стель своїми руками абсолютно реальний – головне уважно вивчити технологію встановлення і мати в наявності необхідний набір інструментів. Варто відмітити, що якщо Ви керуєтесь тільки бажанням зекономити встановлюючи натяжну стелю своїми руками, то це навряд чим Вам вдасться. Вся справа в тому, що в процесі роботи винекне необхідність в придбанні дорогих будівельних засобів та інструментів, так що матеріальна вигода буде мінімальною.

Для того, щоб встановити натяжну стелю своїми руками, вам знадобиться слідуюче:


  • драбина
  • перфоратор
  • молоток
  • викрутка
  • дюбеля/саморізи
  • теплова гармата
  • газовий балон
  • шпатель
  • рівень, або вимірююча рулетка ( проста чи лазерна)
577648a36252c_PB241095.jpg

Головне – підготовка квартири

Будь-яка робота починається з підготовки. Те саме стосується і ремонту квартири. Особливо якщо Ви хочете зробити натяжну стелю своїми руками. Насамперед, потрібно прибрати з кімнати все, що може заважати при роботі. Оскільки дана робота використовується при високій температурі, потрібно прибрати все, що може бути пошкоджено.
Слід врахувати, що від тепла можуть відійти шпалери, якщо вони були нещодавно поклеєні. Таким чином монтаж натяжних стель своїми руками, потрібно виконати перед тим, як в квартирі будуть клеїтися шпалери. Але якщо передбачається монтаж тканинних натяжних стель, які не потребують використання високої температури, то потреба в такій підготовці відпадає.

Початок роботи

Для початку, необхідно встановити каркас. Для цього, рівнем і спеціальною ниткою потрібно зробити розмітку по всьому периметру кімнати. При цьому варто розуміти, що в багатоквартирних будинках різниця висоти кутів досягає 5 см. Також профіль фіксується на тому рівні, щоб помістилося кріплення люстри і проводка. Пеерд монтажем профіля, в ньому варто просверлити розмітки, де будуть закріплені саморізи. Рекомендується робити відстань між мітками, не більше 8 см. Обираючи між алюмінієвим і плстиковим профілем, варто зупинитися на першому варіанті, оскільки такий матеріал прослужить довше.

Після цього варто зробити відмітки на стінах. Для цього, перфоратором сверлять дірки в існуючих отворах профіля. Діаметр таких відміток 6 мм.

577645ba8b34d_IMG_0652.jpg

Монтаж плівки

Акуратно розпаковуємо плівку для натяжних стель в пропередньо прогрітій кімнаті ( 40-50 градусів). При цьому прослідкуйте, щоб поруч не було гострих предметів, які могли б її пошкодити. Не потрібно панікувати якщо Ви побачили на плівці заломи, максимум через пів року вони розпрямляться та зникнуть. Замовлене полотно вже повинно бути підігнане під розміри кімнати, в ньому повинен бути, так би мовити, базовий кут, з якого і починається встановлення стелі. Розвішуємо полотно по раніше встановлених по кутам підвісних прищепках-затискачах. Важливо зробити це так, щоб не пошкодити плівку, наприклад можна обернути їх в будь-який м’який матеріал.

На розвішену стелю, направляється тепле повітря з теплової гармати, прогріваючи її до 70 – 80 градусів, щоб зробити плівку більш еластичною. Потім по черзі знімаємо прищепки, фіксуємо полотно в профілях по кутам кімнати за допомогою спеціальної лопатки. Лише після вище описаної процедури, приступаємо до закріплення прямих ділянок вздовж стіни. Щоб процес встановлення йшов рівномірно, рекомендується кріпити спочатку місця зі швами, далі поділити ділянки, які залишилися незафіксованими навпіл і знову ж прикріпити їх до профілю. Залишилось тільки натягнути і зафіксувати всі інші шматки. Завершуємо процес кріплення в профіль, спеціальною декорованою, резиновою вставкою чи приклеєнням пінопластового багета до стіни.
Коли стеля встановлена, наклеюємо на місце для влаштування люстри ( чи інших видів світильників) пластикові колечка і акуратно вирізаємо в ньому отвори.

Як Ви змогли переконатися, монтаж плівочних натяжних стель є доволі клопітким і практично нездійсненним без спеціального обладнання. Якщо Ви не впевненні, що справитися з цією задачею, заключайте договір на монтаж стелі. Професіонали зроблять все максимально швидко, чисто та якісно.