Виготовлення металопластикових вікон

вікна

Металопластикові вікна, як відомо, виникли досить давно, ще в 50 роках ХХ ст. А такий матеріал як ПВХ ще раніше – в 1835 р. Полівінлхлорид винайшов талановитий німецький хімік Регнальд, на жаль, в той час технології виробництва і їснуюче обладнання не дозволяло розпочати виготовлення пластикових вікон.
Пластикові вікна отримали широке розповсюдження тільки в кінці ХХ ст. але з тих пір неухильно набирають популярність серед населення різних країн. Металопластикові вікна встановлюють в приватних будинках та квартирах в офісних приміщеннях та торгових центрах. Але яка ж технологія виготовлення пластикових вікон? Про це й буде йти мова в даній статті.

Виготовлення металопластикових вікон – не найважчий технологічний процес порівнянно з іншими виробничими процесами. При невеликому об’ємі, виробництво вікон ПВХ не потребує наявності серйозного обладнання. У виробника вікон, багато операцій при виготовленні можуть робиится вручну з використанням простих та недорогих інструментів. виробництво вікон ПВХ, як технологічний процес, можна розділити на слідуючі етапи.

 1. На першому етапі виготовлення вікон, здійснюється різання армуючого профіля під прямим кутом абразивними відрізними кругами або дисками для різання металу.
 2. Другий етап – порізка ПВХ профіля під прямим кутом. Для цього виробники вікон повинні мати двоголовочні або одноголовочні вусорізні пили з вертикальною або горизонтальною посадкою диска.
 3. Ще один етап виробництва вікон – фрезерування відповідних отворів. Виготовлення вікон на цьому етапі здійснюється або фрезерним верстатом або вручну за допомогою дрелі.
 4. На четвертому етапі виробництва вікон, профілі ПВХ армуються. Операція може здійснюватися виробниками вікон як на спеціальному верстаті, так і вручну за допомогою шуруповерта чи дрелі.
 5. вікна
 6. Виробництво вікон ПВХ на слідуючому етапі передбачає сверління отворів під ручку і фрезерування пазу стулки під запот фурнітурного механізму.
 7. Далі виробник ПВХ – проводить фрезерування торців імпосту на фрезерному станку з подальшою обробкою та установкою.
 8. Важливий етап виробництва металопластикових вікон – зварка профілів коробки віконного блоку і профілів стулки, цей етап виробники вікон здійснюють на спеціальному зварюючому верстаті. Задири, що утворилися під час зварювання видаляють або вручну, або на зачисному верстаті.
 9. На останьому етапі збірки профільної системи, здійснюється установка імпосту і підставочного профіля. Цей етап виготовлення вікон ПВХ проводиться вручну на збірному столі з використанням шуруповерту та дрелі.
 10. На цьому етапі виробництва, здійснюється установка оснатки на віконну конструкцію. Спочатку відбувається зачистка пазів під ущільнення, а потім виробники вікон ПВХ здійснюють установку ущільнюючих профілів.
 11. Виготовлення вікон на цьому етапі, пережбачає навішування фурнітури. Для похилих і похило-поворотних стулок, операції різні.
 12. Останній етап виробництва вікон ПВХ. Готові вироби відправляються на стенд скління, де виробники вікон здійснюють різку штапика і установку склопакета. Після того як проведене остаточне регулювання фурнітури стулок і здійснений контроль якості виробу, віконна конструкція повністю готова до установки.