12 ідей дизайну інтер’єру

бунгало.jpg1.Бунгало- це одноповерховий будинок для одної сім'ї. За часту буває з плоским дахом та великою верандою. Стиль бунгало характеризується мінімальною кількістю деталей,лаконічністю та примітивністю форм меблів. які не мають бути важкими. Якщо меблі масивні, то скоріше за все у вас вийде хатина в африканському стилі. Обираючи кольори, згадайте як виглядає пустеля - білий як цукор пісок, золоте перед-західне сонце, насичене синє небо, висохлі стебла рослин - ось вам і відповідь, на питання як оформити своє житло. При цьому не варто думати, що інші кольори протипоказані, це зовсім не так. Дуже красиво виглядатимуть червоні, чорні вкраплення, насичений фіолетовий і темно-бордовий. Уникати варто пастельних тонів - рожеві або бузкові стіни навряд чи стануть доречні в такому інтер'єрі.
Основні риси стилю бунгало:
а) всі кімнати, ванна і кухня розташовані навколо загальної вітальні;
б) невелика площа, максимум житлової площі в будинку;
в) переважно одноповерхова, зрідка, з мансардою, споруда (відсутність другого поверху спрощує процес будівництва);
г) горизонтальна спрямованість в архітектурі будівлі;
д) відсутність сходів;
е) плоский дах;
є) вбудовані в стіни шафи і полиці;
ж) простота, лаконічність, природність.
гранж.jpg2.Стиль гранж, позбавлений строгих канонів, орієнтований на спрощений класичний дизайн за допомогою заміни дорогого на більш просте. Головна ідея гранж-інтер'єру - створення спрощеного класичного простору, заміна дорогих зразків меблів доступнішими прототипами, використання класичних прийомів за допомогою простих, але виразних засобів. Найчастіше використовують меблі з тикового дерева, пофарбовані світлою фарбою: засклені бібліотечні шафи, консольні етажерки, круглі обідні столи. Меблі з цієї міцної і вологостійкої деревини прослужить своєму власникові не один десяток років. Також використовують такі аксесуари як: лампи, торшери, ковка та бронзові деталі. Особливістю стилю гранж є використання простих і натуральних оздоблювальних матеріалів: дерево, лляні і бавовняні тканини, але обов'язково відмінної якості.
Стиль гранж в інтер`єрі, основні риси:
а)орієнтація на класику, позбавлену строгої стилістичної вірогідності і дорогих декоративно- оздоблювальних деталей в меблях і аксесуарах;
б)відсутність навмисної недбалості, властивої стилю кантрі;
в)меблі з тикового дерева або пофарбована світлою фарбою;
г)вільне планувальне рішення загальної зони;
д)прості і натуральні оздоблювальні матеріали.
кантри.jpg3.Стиль кантрі в інтер'єрі- це так званий сільський стиль в дизайні. Маючи багато спільного з різними етнічними течіями, дизайн інтер'єру в стилі Кантрі, вважається цілком самостійним напрямком. Слід також зазначити, що стиль кантрі характеризує затишність, комфорт і частково романтизм. У класичному варіанті кантрі, стіни замість шпалер покривають деревом і в одній зі стін викладають камін. Для такого інтер'єру підбираються натуральні, природні кольори. Меблі в стилі кантрі виготовляють тільки з натуральної деревини світлих відтінків. Але при цьому всьому, меблі мають правильну та чітку форму. Аксесуари для кімнати в стилі кантрі також повинні підкреслювати жанрову особливість приміщення. Штори повинні бути виконані з натуральних тканин з простим забарвленням. Серветки, скатертини, покривала і килимки можуть бути зшиті з клаптів, що теж підкреслить домашній затишок. Кухня в стилі кантрі- це максимальна природність. Не варто використовувати пластик та лінолеум. В інтер'єр гарно впишеться металевий, керамічний та дерев'яний посуд, а також розвішані на стінах в'язні коси цибулі та часнику.
Основні риси стилю кантрі:
а) Колірна палітра приміщень представлена теплими постільними тонами: білим, бежевим, бірюзовим, жовтим, світло-зеленим, світло-коричневим.
б) Стіни кімнат краще оздобити декоративною штукатуркою або каменем, іноді їх спеціально зістарють. Рекомендується заклеювати стіни шпалерами теплих відтінків з рослинним орнаментом.
в) Стеля представлена у вигляді відкритого балочного перекриття або просто побілена.
г) Підлогу найчастіше виготовляються з дошок чи каменю.
д) Меблі в сільському стилі ( Кантрі) або дерев'яні або плетені. Дуже гармонійно доповнить інтер'єр крісло-качалка.
е)В інтер'єрі стилю кантрі, часто використовують такі аксесуари як: свічники, скатертини, дзеркала, старі настінні годинники, штори з бавовни, гасові лампи і т.д.
є)Крім цього в інтер'єр сільського будинку відмінно впишеться камін, оброблений природним каменем.
китч.jpg4. Стиль Кітч- найсуперечливіший і неоднозначний стиль в дизайні інтер'єру. Стиль кітч - це навіть не єдиний стиль, а змішення різних стилів і напрямків в дизайні, одним словом - поєднання непоєднуваного. Кітч в німецькій мові означає несмак, і це слово дуже точно характеризує даний стиль інтер'єру.Для інтер'єрів у стилі кітч характерні сентиментальність, патетика, крикливість кольорів, надлишок декору, навмисний еклектизм, підробки під дорогі матеріали.Меблі в цьому стилі підбирають виходячи з дизайнерської задумки.При оформленні інтер`єру, в хід йде все підряд:кришталеві люстри, вазони з віцвілими на сонці пластмасовими трояндами,античні колони які підпирають стелю, домашні фонтани з фігурками гномів, картини в рамках " під бронзу". Що стосується палітри кольорів, то тут можна поєднувати навіть несумісні кольори, а також ядовито яскраві.
лофт 2.jpg5. Стиль Лофт — переобладнане під житло приміщення закинутої фабрики, іншої будівлі промислового призначення. Слово loft означає «горище», в США так називають ще і верхній поверх торговельного приміщення або складу, але сам стиль може бути присутнім практично в будь-якому приміщенні.Відмінні ознаки такого житла: історична будівля, спочатку задумане як нежитлове, величезні простори в декілька сотень метрів, не розділені перегородками, і вікна на всю стіну. Крім того, особливу цінність лофт надають деталі, успадковані з минулого життя будівлі: труби і вентиляційні короби, що не заховані в стіни, груба цегла, іржаві балки перекриттів. І після реконструкції у внутрішньому оздобленні квартири має бути збережено що-небудь від промислового "історичної будівлі": це можуть бути чавунні колони і сходи, стельові балки, цегляні стіни.Величезне приміщення не буде здаватися пустим за умови ексклюзивності меблів. Всі меблі в стилі лофт, від величезних диванів до комп'ютерного столика, повинні виконуватися за індивідуальним проектом, причому найнесподіваніших пропорцій. Величезні компоненти м'яких гарнітурів можна поєднувати з розписними дерев'яними меблями, а також обтягнутої яскравою кольоровою шкірою. Крім цього, в інтер`єрі стилю лофт вважається доречними меблі на колесах.
минимализм 2.jpg6.Стиль мінімиалізм в інтерєрі, характеризується лаконічністю виразних засобів, простотою, точністю і ясністю композиції. Відкидаючи класичні прийоми творчості і традиційні художні матеріали, мінімалісти використовують промислові та природні матеріали простих геометричних форм, нейтральних кольорів (чорний, сірий) і малих обсягів. Витоки мінімалізму лежать в конструктивізмі і функціоналізмі.Геометричність планування меблів є одною з вимог стилю. Навіть диванні подушки повинні бути виразно-квадратними. Меблі для зберігання речей стає додатковими «кубами» з непрозорими фасадами, розміщення яких підкреслює прагнення стилю до наявності найнеобхіднішого.
Основні риси мінімалізму в інтер`єрі:
а)При необхідності можна буде прибрати частину перегородок заради збільшення площі вітальні; передпокій і кухня можуть бути суміщені і відокремлені від вітальні лише скляною перегородкою або парою простих квадратних колон.
б) В інтер`єрі мінімалізм краще обирати контрастну палітру, однак вона обмежується всього п'ятьма кольорами, включаючи оббивку меблів. Прийнятні доповнення до білого - дует домінуючих чорного і червоного, сірого і зеленого, жовтого і помаранчевого плюс їх відтінків варіації.
в)Меблі - виключно гострокутні, суворо окреслені, «кубічні», без округлення і декору. Різьба, кування, орнаменталістика виключаються.
г)Дерев'яні і м'які «куби» сусідять з помітним скляним або глянцевим столиком.
поп-арт.jpg7. Стиль Поп-арт- дуже емоційний і енергійний стиль в інтер`єрі, тому він особливо близький молоді, готової жити у вічному русі. Виходячи з того факту, що буквально назва цього стилю мистецтва, в тому числі і інтер'єрного дизайну, перекладається як «уривчастий хлопок», слідує, що його завдання - дивувати, вганяти в легкий шок.Для поп-арту характерне використання яскравих (аж до кислотних) і насичених кольорів. Як правило, основний колір інтер'єру білий, допускаються близькі до білого пастельні тони. На додаток до нього йдуть колірні поєднання з декількох яскравих кольорів.Меблі поп-арт повинні бути неординарними і аж ніяк не класичні. Форми пологі, округлі, дещо незвичні - в стилі «ретро-футуризму». Часто використовують в стилі поп-арт жіночі силуети, мультиплікаційних героїв і знаменитостей. Меблям властиві яскраві кольори (одина, а краще кілька в одному предметі), типові для 60-х дивани та крісла округлих форм, пуфи і невеликі столики, в моду увійшов яскравий пластик. Шафи недоречні в поп-арті, так як це самий вагомий елемент в захаращення простору інтер'єру. Їх краще замінити нішами, вбудованими шафами і навіть подіумами. Для одягу найкраще виділити окрему гардеробну. Цікавий момент: на меблі можна і потрібно наносити орнаменти, малюнки з коміксів і навіть графіті.
Основні риси стилю поп-арту:
а) гра з розміром, кольором і кількістю;
б) фотографічні, мальовані зображення великих розмірів; картини, які активно експлуатують зображення банок кока-коли і супу Campbell, а також образи знаменитостей Мерилін Монро, Елвіса Преслі, Мао Дзедуна;
в) використання повторюваних мотивів, як для акценту (постери і картини), так і для фону (настінна плитка, килими з розтиражованим малюнком);
г) основні матеріали: синтетика, пластмаса, папір, метал;
д) для меблів властиві абстрактні малюноки, кричущі забарвлення, глянсові поверхні і, звичайно ж, пластик;
е)неонові фарби, яскраве забарвлення, комікси і безліч цікавих деталей, у виборі яких немає обмежень.
техно.jpg8.Техно стиль - строгий, і навіть холодний стиль, для якого характерні чіткі геометричні лінії, меблі з металу, скла, кам'яні стіни. Таке приміщення має запущений, але, разом з тим, продуманий вид. Затишку тут не місце.Характерними рисами техно є наявність металу і пластика, гвинтові сходи, яскрава обробка стін, масивні металеві двері. Кольорова гамма представлена соковитими відтінками, а також сірим, металевим, хакі. Як правило шанувальниками цього стилю є молодь, яка чудово відчуває себе в обстановці, що нагадує гараж.Меблі нагадують устаткування робочих роздягалень: сталеві шафи, що імітують сейфи, але зі стильними перфорованими панелями дверей. Дуже популярні шафи у вигляді поставлених один на одного металевих контейнерів.
Основні риси стилю техно:
а) Палітра техно - сірий, хакі, металік. Особливо цікаві білі техно-інтер'єри, коли навіть важкі металеві двері пофарбовані білою фарбою, а білі м'які і пластикові меблі химерних форм підкреслюється яскравим ковроліном.
б) Дерево використовується лише у вигляді підлогового покриття з широкої дошки та монотонною фактурою
в) Комунікації можуть стати частиною декору стін - замість того, щоб приховати, їх можна забарвити в кислотний колір або закрити скляною перегородкою.
г) Для стилю техно в інтер'єрі краще використовувати для обробки стін грубі фактури.
д) Якщо квартира або будинок двоповерховий, краще підібрати металеві гвинтові сходи.
е) Антресолі у вигляді помостки - ексклюзивний прийом дизайнерів, які працюють в стилі техно.

фьюжин.jpg9. Ф`южн - змішання різних стилів і напрямків в одному дизайні інтер'єру.Ф`южн - стиль, який дозволяє розмістити в просторі все, що завгодно і при цьому створити між різномастними предметами та елементами гармонійнійний зв'язок.Основна умова стилю ф'южн полягає в тому, що форми, колір і підбір оздоблювальних матеріалів - все те, що згодом стане його "начинкою" і в кінцевому результаті має з`єднатись в цілий. органічний житловий простір. В інтер`єрі цього стилю мають домінувати насичені і навіть викликаючі тона. Це поєднання- бірюзового, малинового, золотого та зеленого кольорів. Також можуть бути більш тепліші гамми червоного, помаранчевого в поєднанні з чорнильно-синім віддтінком.Нейтральні, або пастельні віддтінки для цього стилю категорично не підходять.Найчастіше у стилі ф`южн зустрічаються зовсім різні за стилем меблі.
високі дерев’яні, різьблені стільці і сучасні прозорі пластикові стільці, плетені меблі, м’які, елегантні дивани, і жорсткі, дерев’яні лавочки, шкіряна оббивка крісел, що сусідить з простою ситцевій оббивкою. Теж саме можна сказати і про колірній гамі меблів, журнальний столик у вітальні може бути вкритий яскравою, зеленою фарбою, а диван обтягнутий червоною оббивкою. Але це зовсім не означає, що всі інтер’єри в стилі фьюж надмірно епатажні, все залежить від уподобань господарів будинку, по суті можна сміливо використовувати і більш спокійні відтінки. Наприклад, темно- бордовий класичний диван, чудово уживеться з сірим чайним столиком і парочкою ретро-крісел.
Основні риси стилю ф`южн:
а) З одного боку, в інтер'єрі домінує максималізм - щільні оббивки, громіздкі аксесуари, з іншого - викликає шик.
б) Оббивка стін цілком може бути виконана зі штучної «леопардової» або «тигрової» шкіри і поєднуватись з драпіруванням в стилі ампір.
в) Важкі класичні меблі можуть оббивати тканиною кантрі - наприклад, в кольоровий горошок, і сусідити з фіранками з органзи ,з елементами кристалів Сваровські.
г) Розташування меблів - острівками, по центру приміщення.
д) Репродукція картини епохи Ренесансу має бути сусідами з сімейними фотографіями та дешевої екзотичною картинкою, купленої в подорожі.
хай тек.jpg10. Хай-тек- Стиль в архітектурі і дизайні, що зародився в недрях постмодерністської архітектури в 1970-х і знайшов широке застосування в 1980-х. Інтер'єр високих технологій. Стиль пропагандує естетику матеріалу. Хай-тек можна віднести до ультрасучасного та одного з найдорожчих стилів.Для нього характерне використання в обробці найсучасніших матеріалів, меблі при максимальній функціональності, як правило, мають екстравагантну, нетрадиційну форму. Добре в такому інтер'єрі виглядає і побутова техніка, оформлена за оригінальними авторськими проектами кращих світових дизайнерів.
Основні риси стилю хай-тек:
а)Домінуюча складова стилю хай-тек - використання новітніх оздоблювальних матеріалів і готових скляних і металевих багатофункціональних конструкцій (перегородок, розсувних дверей, складних стель).
б)Стиль хай-тек в інтер'єрі вимагає тільки строгих силуетів і вивірених пропорцій.
в)В обробці стін, декор недоречний зовсім, прийнято їх фарбувати - в світло-сірий, бежевий, чорні кольори. Поверх фарби можуть бути покладені скляні панелі з графічним малюнком. Взагалі всі аксесуари цього стилю повинні бути дуже графічні і контрастні, без зайвих відтінків.
г)Стіни прикрашаються мінімалістичнимими чорно-білими фотографіями або гравюрами в металевих і скляних рамках
д)Велике значення приділяється освітленню - як світловій композиції з вбудованих галогенних ламп, так і «космічної» формі світильників. Доречна підвісна металева люстра.
шеббі шик.jpg11.Стиль Шеббі-шик це-назва стилю в інтер'єрі, декорі, моді. Саму назву буквально можна перекласти як "потертий блиск" або "потертий шик", що і відображає його сутність. Це дуже молодий стиль, народжений в кінці 80-х років двадцятого століття. Його автор - Речел Ешвел.Оскільки Шеббі шик в інтер'єрі як ніякий інший з існуючих стилів здатний відтворювати неповторну, затишну атмосферу з нальотом елегантності і романтизму. При цьому інтер'єр, оформлений в стилі Шеббі може дозволити собі кожен, адже предмети меблів і декору нескладно знайти на блошиному ринку, в коморі або на горищі.Якщо вас захоплює ідея відтворення стилю Шеббі, перш за все, потрібно врахувати, що для нього характерне використання ніжних, пастельних відтінків в виборі меблів і елементах декору. Тому для них необхідно вибирати світлі тони блакитного, рожевого, кремового, а також білого і кольору слонової кістки.Меблі в інтер'єрі Шеббі-шик відіграють значну роль при тому, що немає ніяких конкретних переваг, щодо її форми і стилістичної спрямованості. Важливо тут лише те, що всі предмети повинні бути старими, потертими, але досить міцними, щоб внаслідок адаптації до стилю прослужити, як мінімум, десятиліття.
Основні риси стилю шеббі-шик:
а)використання ніжних пастельних тонів: кипенно-білий, колір слонової кістки, ніжно-рожевий, світло-блакитний;
б)об'єкти, що використовуються в декорі, повинні володіти ефектом потертості - повинні бути видні кілька шарів фарби (нібито стіл або табуретку багато разів фарбували), паутина;
в)в якості орнаменту використовуються пасторальні мотиви, що ріднять Шеббі шик зі стилем "рококо" - трояндочки і янголята пастельних кольорів;
г)забудьте про геометричні малюнки! Допустима тільки "класика жанру" - тонкі смужки або клітка;
д)можливе використання чохлів для меблів. Автентично і дуже практично;
е)хенд-мейд тільки заохочується;
є)потрібно стилістична однорідність - однієї-двох деталей декору в стилі Шеббі-шик буде недостатньо.
еко.jpg12. Еко стиль - інтер'єр, виконаний з натуральних матеріалів, що дає відчуття свіжості і єднання з природою. На сьогоднішній день є одним з найбільш затребуваних сучасних стилів.Еко стиль або натюрель виражається тільки за рахунок своєї ідеї, природного початку, природності матеріалів, кольорів, правильності форм.
Для створення еко стилю, інтер'єр необхідно насичувати природними кольорами і похідними від них відтінками, а ось яскраво кислотні і складні поєднання використовувати неприпустимо.Ви вчините правильно, якщо будете використовувати чисті однозначні тони: дерев`яний, пісочний, бежевий, білий, блакитний, сірий, синій, трав'яний, таракотовий, бурий, чорний в невеликій кількості, блідо-жовтий і інші. Просто спробуйте вибирати кольори, виходячи з того, як вони виглядають в природному оточенні живої природи (синє небо, приємна зелень листя, блакить водойми, сіро-бура кора дерев).Меблі еко стилю: з натурального дерева, краще масиву.Варто згадати, що меблі в еко стилі недешеве задоволення. Крім того, що меблі з натурального дерева коштують на порядок дорожче, ніж її штучні побратими, так ще в еко стилі більша перевага віддається меблям з масиву (цільного дерева без з'єднань). З цим доведеться тільки змиритися, якщо тільки на зміну салонів з подібними меблями ви не знайдете «приватного тесляра», що вкрай важко. Дешевшою альтернативою можуть стати меблі в скандинавському стилі.
Основні риси еко ститлю:
а)основні матеріали: дерево, камінь, глина, скло, тканини з натуральних матеріалів;
б)основні кольори: бежевий, коричневий, білий (в контрасті з чорним або темним деревом), ніжні пастельні тони. Найчастіше використовують природні кольори: блідо-зелений, блідо-блакитний, кольору трави, води, каменю, дерева, ґрунту;
в)близькість до природи або відчуття близькості, в такому інтер'єрі легко дихається, багато світла