Люмінофорна фарба в інтер’єрі

Люмінофорна фарба, за останній час, стала не аби яким популярним матеріалом для декорування інтер’єрів і фасадів будинку.
Особливістю даного складу являється можливість світитися в темряві. Звичайно такий вид покриття являється доволі дорогим.
Склад і принцип люмінормних фарб
11-1063843b.jpgЛюмінесценція — це можливість матеріалів світитися в темряві при відключені штучного джерла світла та з настанням ночі. Такий ефект можна придати будь-якому предмету, обробивши його спеціальними фарбами які світяться, які ще називають: люміноформні, люмінесцентні, флуоресцентні чи самоосвітлюючі.
Емаль на протязі дня накопичує енергію світла, а потім безперервно віддає його в темноті. Тривалість роботи такої фарби, без посторонього підсвічування, близько 8-12 годин. Процес накопичення на протязі декількох років.
Відсвічування фарби відбувається за рахунок спеціального компонента — люмінофора ( люмінесцентний пігмент). Порошок який світиться добре пристосовується до навколишнього середовища, морозо- і теплостійкий, має стабільні хімічні і фізичні властивості та довготривалий термін експлуатації — близько 30 років. Застосовується як для зовнішніх так і для внутрішніх робіт. Люмінофор комбінується з прозорим носієм, зазвичай це лак на акриловій, алкідній чи поліуритановій основі. Стандартна пропорція компонентів 1:3. Тип лаку не впливає на якість світла, але цей критерій в більшості випадків визначає сферу застосування фарби і довговічність покриття.
8cfe939ad7023c6a61c84dd086e43cd6.jpgНайпоширенішою помилкою, відносно даного лакофарбного покриття, являється думка, що він здатний нашкодити здоров’ю. В реальності люмінофор являється абсолютно нешкідливим компонентом, так як немає відношення до фосфору, який дійсно є небезпечним для здоров’я. Пігмент виготовляють на основі оксидів, алюмінію і лантаноїдів. В межах даної технології не відбувається ніяких радіоактивних процесів. Тому її шкода залежить лише від типу лаку, який використовується в основі складу.
Застосування люмінофорних фарб
За допомогою фарби яка світиться, можна зробити свій маленький казковий світ. Адже так цікаво лежати у власній квартирі та насолоджуватися зоряним небом на свої стелі.
Розрізняють сім видів фарби:
7d9603156efcb3d8e06323ddf9ad2006.png1. Для нанесення на метал. Здебільшого використовуються для тюненгу авто, наприклад для виконання аерографії чи фарбування дисків колес.
2. Для фарбування фасадів. Використовується в дизайнерських рішеннях, офісних приміщеннях, жилих квартирах, нічних клубах і розважальних закладах. Фарба добре наноситься на бетон, гіпсокартон, штукатурку та шпалери.
3. Для пластика. Використовується для фарбування сувенірної продукції, іграшок для ялинки, брелків, ручок, магнітів для холодильника, вимикачів.
4. Для текстилю. Використовується для нанесення малюнка на текстилі в рекламних цілях: для виробництва футболок, взуття та шкільних портфелів.
5. Для скляної чи глянцевої поверхності. Цей тип фарб наносять на склянки, бокали, фужери та інший посуд, авторську керамічну плитку і незвичайне вітражне скло.
6. Для квітів. Вододисперсійна акрилова онова цього виду фарби, нешкідлива для квітів і після нанесення швидко висихає.
7. Для шовко-трафаретного друку. Використовується шовко-трафаретний метод в рекламному бізнесі і для друку на плівках в виробництві наклейок які світяться.
Поради по нанесенню люмінофорних фарб
Для отримання рівномірного і насиченого підсвічування предметів під час фарбування потрібно притримуватися наступних правил.
Поверхня предметів повинна бути чистою та сухою.
Фарбу перед використанням потрібно ретельно розмішати так як частинки люмінофора з часом випадають в осад.
Другий шар фарби потрібно наносити після висихання першого. Інтервал між фарбуванням має бути не менше 1-1.5 години.
Найбільш яскравим підсвічування буде на білій поверхні, темна основа більше поглинає випромінюваної енергії, тому при фарбуванні деяких предметів поверхню попередньо рекомендується обробити білим грунтом.
При роботі з фарбою потрібно подбати про засоби індивідуального захисту: окуляри з боковим екраном, рукавички та респіратори. Фарбування потрібно виконувати в добре вентиляційному приміщенні.
Висновок:
Завдяки унікальній властивості, фарба яка світиться, використовується в різних областях застосування, починаючи від оформлення інтер’єрів і закінчуючи виконанням різноманітних рекламних носіїв. Головне при цьому дотримуватися простої технології, яка приведена вище.