Дизайн маленької кімнати

1S.jpgКожен хто має невеличку квартиру не раз задумувався над тим, як правильно оформити маленьку кімнату так, щоб було зручно, компактно та стильно. На перший погляд дизайн маленької кімнати може здатися доволі легким завданням, але не все так просто! Хоча можу вас запевнити, що з маленької кімнати також можна зробити красивий та сучасний дизайн.
В перщу чергу потрібно правильно обрати стиль який подобається, а також створював затишок і відповідав призначенню приміщення та габаритам. Існує декілька правил, які ефективно та візуально збільшать ваші маленькі квадратні метри. Вони пов’язані з кольоровою гаммою, меблями та декоративним оформленням. Сьогодні я вам декілька цікавих порад як за допомогою всіх цих речей можна значно збільшити Вашу кімнату.
Порада 1. Обираємо колір.
Якщо правильно підібрати колір стін та стелі, то це може візуально збільшити ваше приміщення, тому я раджу обирати світлі кольори, наприклад: білий, бежевий, сірий, голубий, салатовий. Такі кольори створюють віддаляючий ефект завдяки чому кімната буде більш просторою. Якщо ви вирішили свою кімнату обклеїти шпалерами, то краще обирати з маленьким орнаментом, але ні в якому разі не з крупним малюнком. Підлога повинна бути трішки темнішою, але не набагато так як ваша кімната буде здаватися низькою.
Порад 2. Текстиль.
4.jpgЯкщо в маленькій кімнаті великі вікна, то штори варто вішати по краям так як в цьому випадку вікно буде здаватися ще більшим. Матеріал має бути легким та прозорим. Краще обрати довгі до підлоги в цій ж кольоровій гаммі, що й стіни. Також звичайні гардини можете замінити на римські штори, які відкриваються наверх. Тяжким порт’єрам в маленькій кімнаті не місце. Яскраві кольорові акценти також будуть недоречні в інтер’єрі маленької кімнати так яке вони візуально зменшують простір.
Порада 3. Максимально використовуйте простір.
Кожен предмет інтер’єру, особливо в маленькій кімнаті, повинен мати своє місце. Наприклад меблева стінка — це відмінний варіант. Вона не займає багато місця, а ще замінить вам такі меблі як: шафа для суконь, комод, тумбу під телевізор, відділення під книги, фотографії та інші дрібнички. Також ідеальним варіантом буде вбудована шафа-купе яка не тільки звільнить простір від лишніх речей, але й збільшить його візуально за рахунок дзеркальної поверхності дверей.
Порада 4. Меблі.
Шухевича 1.jpgНі в якому разі не варто перенавантажувати кімнату меблями, але й не обов’язково підходити до цього питання радикально купуючи ліжко яке перетворюється в стінку, чи стіл який складається в журнальний столик тим більше,що такий вид меблів не з дешевих. Запам’ятайте , що хоча б одна стіна має залишатися вільною. Що стосується ліжка, то краще обрати ліжко-диван, так як він може перетворюватися в повноцінне двоспальне ліжко, так і в диван на якому ви можете приймати друзів та гостей. Меблі в інтер’єрі маленької кімнати слід розташовувати так, щоб самі низькі предмети були біля дверей тому, що якщо ви поставите наприклад високу шафу, то ваш простір візуально зменшиться і кімната буде виглядати незатишною.
Порада 5. Освітлення.
Природнє та штучне освітленя має властивість значно розширити простір. Якщо кімната знаходиться не на сонячній стороній стороні, тоді можна використати вбудовані світильки по всьому периметру кімнати. Додатково можна поставити бра, які будуть освітлювати відповідні ділянки та предмети. Обираючи люстру, краще надати перевагу маленькій тому, що велика буде виглядати безглуздо. Стельова прозора люстра — це буде самий оптимальний та ідеальний варіант.
Ваша квартира — це ваша фортеця і як правильно її оформити залежить тільки від вас. Головне не бійтесь експерементувати і Ви зможете навіть маленьку кімнату візуально зробити просторішою і світлішою, а це є одне з найголовніших правил комфорту.