Дизайн інтер’єру спальні

В кожному будинку чи квартирі є кімната де завжди панує спокій і звичайно, що такою кімнатою є спальня. Адже саме тут ми відпочиваємо та відновлюємо сили після трудового робочого дня. Тим більше, що на відпочинок та сон ми витрачаємо третину нашого життя. Щоб покращити процес релаксації максимально ефективно, потрібно ретельно продумати інтер’єр Вашої спальні.
Важливим елементом в інтер’єрі спальні являється колір, меблі, світло та аксесуари.
4.jpgВ першу чергу необхідно вибрати відповідну кімнату, враховуючи те, як в ній розташовані вікна. Якщо Ви “жайворонок” та полюбляєте рано прокидатися, то вікна повинні виходити на східну сторону, щоб промінчики сонця за вікном радували Вас щоранку. Ну, а якщо Ви “сова” та любите зранку якомога довше поспати, то в такому випадку Вам потрібно обирати кімнату, вікна якої розташовані на західній стороні.
Що стосується штучного освітлення спальної кімнати, то краще використовувати три види освітлення — дві лампи на тумбах біля ліжка, люстру на стелі і світильники які створять акцент біля крісла чи комода.
Оригінальним способом світлового оформлення спальні, можуть бути світильники влаштовані в стіні, різноманітні бра чи підлогові лампи, які також можуть створити м’яке та розсіяне світло. Варто звернути свою увагу на абажури з матового скла чи тканини, які будуть відмінно вписуватися в будь-який інтер’єр. Оригінальним освітленням в спальні може бути створено за допомогою мозаїчного плафону чи створеного з шматочків різної таканини. Також для освітлення спальної кімнати підійдуть “китайські ліхтарики” які можуть забезпечити м’яке світло.
Ні для кого не секрет, що колір впливає не тільки на зовнішній вигляд інтер’єру, але й на наші емоції. Кожного ранку в’ялий настрій? Немає сил та бажання вставати з ліжка? Довго не можете заснути? Можливо в цьому винний колір у Вашій спальні? Пропонуємо вам 3 варіанти гармонічного поєднання кольорів:
1. Контрастне. Поєднання яке припускає використання в інтер’єрі два контрастних відтінки. Спальня з таким поєднанням кольорів виходить ошатною, однак таке поєднання все ж краще підійде для сучасної гостинної.
2. Однотипне. Це поєднання різноманітних типів і відтінків одного кольору. Таке поєднання дуже підходить для оформлення спальні, так як створює в кімнаті заспокійливу атмосферу.
3. Змішане поєднання. При змішаному поєднанні головний колір має бути наближеним до чистого, наприклад жовтий, синій, червоний, а відтінки можна використовувати в деталях. Пам‘ятайте, що багато строкатості в дизайні негативно скажуться на всьому інтер’єрі приміщення.
Для інтер’єру спальні звичайно краще обирати пастельні тона, щоб дизайн викликав відчуття спокою, затишку та розслабленості.
RENDER_GIRL_ROOM_0000.jpgМеблі для спальні є найголовнішим моментом при оформлені кімнати. Так як для того, щоб людина себе почувала в хорошому, припіднятому настрої, вона повинна висипатися. Тому ліжко має бути не аби яким комфортним, а також всі меблі повинні бути тільки з натуральних матеріалів. Також варто пам’ятати, що габарити меблів повинні відповідати розмірами кімнати.
Спальний гарнітур від одного виробника виглядає більш естетично в плані дизайну. Комплект спальних меблів може складатися крім ліжка або дивана та шафи ще з декількох тумбочок, туалетного столика, комода з дзеркалом чи трюмо. Так деякі виробники пропонують меблі з таких матеріалів як: дуб, береза, сосна, горіх. А також є такі, які використовують для їх виробництва матеріали які імітують натуральні, занижуючи собівартість і роздрібну ціну. І в деяких випадках люди купують саме замінник, так хочуть зекономити. Обираючи ліжко, слід звернути свою увагу на міцність. Каркас ліжка може бути виготовлений з металу, дерева, а також з МДФ чи ДСП. Матрас ліжка краще набити натуральними матеріалами, наприклад морськими водоростями, а для покриття матеріалу ідеально підійде льон чи бавовна. Розставляючи меблі в спальні необхідно почати з визначення місця де буде стояти ліжко. Найчастіше всього ліжко встановлюється уздовж стіни, щоб людина могла почувати себе захищеною. Якщо ж ліжко розташоване в центрі кімнати, то створити відчуття захищеності можна за допомогою балдахіна.
DS (4).jpgПри декоруванні спальної кімнати не менш важливим є вибір різноманітних декоративних елементів інтер’єру. Штори, килими, пледи, покривала, декоративні подушки, постільна білизна — все це повинно підкреслювати обраний стиль, а також гармонічного поєднуватися з елементами меблів. Кольори текстильних виробів необхідно підбирати так, щоб підкреслювати красоту обробки меблів. Якщо спальня обставлена дорогими меблями, то і елементи декору можуть бути відповідними. В наш час існує велика кількість різноманітних тканин і їх фактур, тому при виборі штор, не виникає ніяких проблем. Якщо вікна спальні виходять на сонячну сторону, то не завадить повісити на вікна жалюзі, які також бувають різноманітних видів та кольорів. Постільна білизна також важлива частина дизайну інтер’єру. Вона як і інші елементи декору, повинна повністю відповідати стилю спальні.
Не варто забувати про речі та предмети які признані виконувати строго декоративні функції. Так, картина на стіні зробить більш цікавою та елегантною кімнату, а антикварні речі придадуть їй вишуканості та аристократичності.
Виходячи з вище сказаного можна зробити висновок, що зробити спальню істинною кімнатою для відпочинку не так вже і складно.