Дизайн гардеробної

Дизайн гардеробної кімнати дозволяє позбутися набридших комодів, полиць для збереження одягу та взуття, а також шафи.Крім цього гардеробна кімната, економить місце в квартирі і виглядає ефектніше ніж звичайна шафа-купе.
Гардеробна – це окреме приміщення ( чи віділена частина приміщення в спальні) з чітко систематизованим простором. Цей простір насиченно системами зберігання, в яких передбачається розміщення відповідного типу речей. Тут передбачається високо розположені штанги для суконь, пальто,шуб, штанги для сорочок, блузок, жакетів, піджаків, спеціальні секції для брюк, краваток, капелюхів, полиці і висувні ящики для білизни, секції для зберігання ременів, поясів, стелажі для взуття та сумок. При ретельній розробці дизайну гардеробної кімнати, виходить дуже проста, логічна система де кожному виробу відводиться відповідне місце, найдоступніші серед цих місць будуть займати речі певної необхідності, ті які використовуються найчастіше. Виходячи з цього, а також враховуючи конфігурацію приміщення, дизайнер обирає зручне розміщення для кожного елементу.
Отже з місцем розташування майбутньої гардеробної кімнати визначилися, тоді слідуючим етапом буде зонування внутрішнього простору.
Основні види зонування:
- вертикальне;
- горизонтальне.
Вертикальне зонування дозволяє ефективно розмістиит такі речі, які використовуються найчастіше: одяг на кожен день, взуття, верхній одяг, господарські речі та прибори які займають багато місця ( прасування дошка, пилосос. валізи).
Горизонтальне зонування – ділиться на активні та неактивні зони:
- Активна зона повинна знаходитися в середині, на рівні від 50 до 130 см. від підлоги. Тут зручно берегти речі домашнього вжитку: домашній одяг, нижня та постільна білизна і т.д.
- Неактивну зону краще розташувати на нижній та верхній частині гардеробної кімнати – нижче 50 см. і вище 2-ох метрів. Функціонально вона повинна служити дщля предметів, які на даний момент неактуальні: несезонний одяг, взуття, дитячі речі з яких виросла дитина чи не доросла, дорожні сумки та ін.

Велике значення має освітлення гардеробної кімнати. Тут доречне точкове освітлення і підсвічування полиць. Світло має бути близьким до природного денного світла. Небажано використовувати світильники-плафони і торшери, які будуть спотворювати колірне сприйняття.
Для оформлення гардеробної, краще обрати світлі відтінки, які зможуть візуально розширити приміщення і придадуть йому більше освітлення. Рекомендується уникати яскравих кольорів та складних узорів.
Якщо Ваша гардеробна має мінімум простору, то основним її вмістом будуть полиці та дзеркала. У випадку якщо Ви маєте простору гардеробну кімнату, то у Вас є можливість втановлювати декілька дзеркал, щоб бачити себе з різних ракурсів. Також необхідним атрибутом для гардеробної кімнати являється табуретка чи невисокі сходи, щоб Ви могли легко отримати доступ до верхніх стелажів.
ТИПІЧНІ ПОМИЛКИ ПРИ ПЛАНУВАННІ ГАРДЕРОБНОЇ
1.Довга та вузька гардеробна кімната. Сховище для речей з подібними параметрами лишає Вас можливості для раціонального планування. Це обумовленно тим, що основним правилом облаштування гардеробної являється необхідність розміщення штанги чи шафи для суконь, відстань від яких має бути не менше одного метра до протилежної стіни. недотримання даного правила ускладнює не тільки можливість переодягання, а й банально – пересування.
2.Мініатюрна гардеробна кімната. Устаткування маленької гардеробної на думку багатьох спеціалістів є марною справою. Щоб впевнетися в раціональному плануванні, необхідно розрахувати площу гардеробної таким чином, щоб після устаткування її системами для зберігання речей вільний простір складав не 1.5 метра.
3.Облаштування гардеробної в мансарді під недостатньо високим дахом в ідеалі розташованому на 1.3-1.5 метра від підлоги. Тільки у цьому випадку Ви отримаєте можливість повісити в гардеробній сукні та інші довгі речі. В іншому випадку, нічого крім кількох полиць розмістиит не вдасться.
Загалом, якщо є бажання та кошти, то обаднати гардеробну кімнату можна навіть в типовій квартирі. Адже власна гардеробна – це хороша причина для гарного настрою і додатковий простір в повсякденному життя.