Дизайн дитячої кімнати

Дизайн дитячої кімнати відіграє дуже важливу роль у світосприйнятті та розвитку дитини. Від того наскільки дитинці комфортно знаходитися в кімнаті, залежать його подальші досягнення в навчанні, інтерес до життя, розвиток різноманітних навичок та талантів.

Дизайн дитячої кімнати

Так яким же має бути інтер'єр дитячої кімнати? Звичайно краще за все це знає власне сам малюк. Але навряд чи він зможе аргументовано вам про це розповісти, так як дитяча фантазія є достатньо бурна і деякі елементи декору можуть бути просто фантастичними. Тому раджу при плануванні дитячої кімнати, поринути вам в особисте дитинство, щоб бути з малечею на рівних. Але все ж таки варто пам'ятати, що дитяча кімната це не тільки кімната для ігор, а ще й спальня та кабінет. Тому варто зазначити що всі ці факти потрібно врахувати та розділити кімнати на такі зони як: зона для відпочинку, зона для ігор та зона для навчання. В інтер'єрі маленької дитячої кімнати ці зони будуть сумісні одна з одною, але їх варто виділити хоча б візуально, використовуючи різні види покриття для підлоги, або різне розмаїття кольорів для покриття стін.

Що стосується кольорової гамми, то найкраще підійдуть пастельні, або нейтральні відтінки. Від кислотно-яскравих кольорів все ж варто відмовитися тому що такі відтінки скоріш за все можуть спровокувати в дитини злість, агресію. а також збуджений стан. Тому побережіть нервову систему вашого малюка з малечку. Якщо хочете, щоб дитяча кімната здобула свою оригінальність, раджу вам зробити акценти на такі предмети декору як: світильники, декоративні подушки, іграшки та статуетки.
Також слід не забувати про матеріали при ремонті та обробці кімнати, вони повинні бути нетоксичними та натуральними. Подбайте про те, щоб не було небезпечних гострих кутів, а ручки та замки на вікнах чи дверях  були недоступні для дітей, особливо маленьких.

Дизайн дитячої кімнати

Покриття підлоги повинно бути безпечними, але в той же час практичним. Можна обрати такий вид покриття як леноліум чи паркет. Біля ліжка або в ігровій зоні можна встелити килим.
Світло в дитячій кімнаті є найважливішою частиною в інтер'єрі. По-перше воно допомагає створити комфортну атмосферу. По-друге правильне освітлення знижує напруження зору. По-третє для малюка приємніше перебувати в “сонячній” стороні кімнати. Найкраще дитячу кімнату створювати з західної або південної сторони квартири чи будинку. Бажано при цьому створити три види освітлення: нічне, верхнє( велика люстра) та локальне (настільна лампа, світильник).

Якщо говорити про меблі в дитячій кімнаті,то вони повинні як найкраще підкреслювати індивідуальність дитини ( а наскільки ви знаєте, що сучасні діти починають дуже рано усвідомлювати свою індивідуальність). Сьогодні багато виробників меблів випускають спеціальні дитячі серії. Такі вироби ви зможете знайти в каталогах компаній чи меблевих магазинах. Як правило дитячі меблі виготовляють з натуральних матеріалів. В процесі експлуатації шафи,столи та стільці не повинні виділяти ніяких шкідливих речовин, тому купуючи такі меблі, уважно ознайомтесь з сертифікатами якості. Крім цього дитячі меблі це ще один з елементів гри. Дуже добре коли вона має багато висувних ящиків і контейнерів, малеча зможе в них зберігати свої речі та іграшки.
Бажано щоб малюк в своїй кімнаті почував себе самостійним. Нехай інтер'єр дитячої надає сприятливий вплив на вашу дитину, адже це відіграє дуже важливу роль для подальшого життя людини.