Утеплення фасаду
Утеплення фасаду
З подорожченням газу та електрики, люди все частіше почали замислюватися про утеплення власного помешкання, будь- то квартира чи приватний будинок. Тому утеплення фасаду стало не аби яким актуальним питанням. Розрізняють такі матеріали для утеплення фасадів як: мінеральна вата, пінопласт, пінополістерол, рідкий пінополіуритан. Методи нанесення таких матеріалів на стіни є різноманітні, тому в залежності від типу монтажу розрізняють такі види як:
теплоізоляційна штукатурка;
- панелі “Еко-щит”;
- “ мокра” теплоізоляція;
- вентельований фасад;
- напилення пінополіуританом.
Пінополістерол- теплоізолятор,який має не тільки високі теплоізолюючі властивості, але й дешеву вартість. Для утеплення фасаду будинку застосовують пресований пінополістерол для якого характерні такі властивості. Як вогнестійкість, вологостійкість, хімічна і біологічна інертність, а також висока шумоізоляційна властивість.
Мінеральна вата. Такий спосіб термоізоляції не рекомендується використовувати для утеплення будинку, так як мінеральна вата має високу гігроскопічність. Виходячи з цього вона дуже вбирає в себе вологу під взаємодією якої матеріал деформується і втрачає свої теплоізоляційні властивості. Для зовнішнього утеплення використовують термоізоляційні плити мінвати, просочені спеціальним складом, збільшуючи їх довговічність та знижують вологопоглинання. Взагалі такий матеріал будівельники рахують найуніверсальнішим.
Для зовнішнього утеплення фасаду будинку можна використовувати такий утеплювач як пінопласт.
Пінопласт має високі теплоізолюючі властивості, він вологостійкий і добре витримує перепади температури. Утеплювач володіє високою довговічністю і не деформується в процесі експлуатації.
При утепленні фасадів будинків пінопластом, заздалегіть підготовлюєть поверхність, відчищають від старої штукатурки. Кріплення утеплювача виконується за допомогою дюбелів на попередньо зроблений каркас з несучих кронштейнів.
Використовують 3 основі способи кріплення утеплювача до кронштейнів:
- горизонтальне
- вертикальне
- комбіноване

При горизонтальному способі кріплення пінопласта теплоізоляційницй шар захищений від вигинів та покручення. Вертикальний спосіб дозволяє монтувати навіть достатьньо тажкі лицювальні матеріали, але для встановлення вертикального каркасу необхідно використовувати кронштейни які мають підвищені характеристики.
Найбільш прийнятним способом монтування каркасів є комбінований. При якому до горизонтальних направляючих кріпляться вертикальні кронштейни. Комбінована конструкція каркаса дає можливість створити оптимальний баланс між елементами і дозволяє без обмежень використовувати облицювальні матеріали.
Рідкі теплоізолятори, такі як пінополіуритан, являються найкращими таплоізолюючими матеріалами які застосовуються для зовнішнього утеплення фасадів. Пінополіуританивий теплоізолюючий шар створює з стінами будівлі подвійний моноліт. Утеплювач має адгезію, що забезпечує йому надійну зчіпку з різною поверхнею.
В процесі монтажі пінополіуритану, немає необхідності монтувати гідроезоляцію, так як структура утеплення дозволяє повітрю вільно циркулювати в теплоізолюючому шарі, забезпечивши його відмінну вентильованість та запобігає винекнення континсату на стінах будівлі.
Рідкі утеплювачі прості в монтажі, за допомогою їх можна утеплювати великі площі в максимально короткі терміни. Теплоізолюючий шар, отриманний шляхом нанесення рідкого теплоізолятора, є монолітним та немає стиків і зазорів, отже виходячи з цього він перешкоджає утворенню містків холоду і витоку тепла з приміщення.