Оздоблення фасаду штукатуркою

штукатурка.jpgОздоблення фасаду штукатуркою рахується одним з найбільш економних та практичних варіантів оздоблення, адже штукатурні сумішші не так багато коштують. Загалом для декорування будинку обирають такі види матеріалів як декоративні, силіконові, мінеральні та акрилові. Також існує спеціальний вид штукатурки для газобетону. Такий матеріал відносно новий, але він вже набуває популярності в приватному будівництві. Обробка фасаду декоративною штукатуркою дозволяє надати будівлі максимально естетичний вигляд і при цьому значно покращить його теплоізоляцію. Вона не потребує додаткового фарбування і дасть можливість з економити на обігріві приміщення.
Силіконова штукатурка фасаду одна з небагатьох яка користується великим попитом за рахунок своїх унікальних експлуатаційних властивостей.
Мінеральний штукатурний матеріал володіє підвищеною плотністю, хорошими захисними якостями і може наноситися машинним методом. Також такий матеріал характеризується своєю міцністю.
Обробка фасаду будинку проходить в декілька етапів. В першу чергу виконуються підготовчі роботи: очистака стін від старого покриття, залишків будівельних матеріалів( фарби, цементу. Тощо) видалення бруду ти пилу.Також на цьому етапі, ретельно усуваються всі дефекти- нарівності, тріщини. Наступний етап це- армування стін спеціальною сіткою. Така сітка може бути виготовлена з металу ( застосовується в тому випадку, коли передбачається наносити товстий та щільний шар штукатурки) або з скловолокна (використовується при нанесенні не дуже товстого — до 3 см.- шару штукатурки. На поверхню стіни наноситься шар клею, на нього вкладається сітка. Після висихання клею зверху наносять грунтовий матеріал.
фасад.jpgДалі настає черга власне самої обробки фасаду штукатуркою. Попередньо варто підготувати штукатурний розчин ( в тому випадку. Якщо обирати “сухий” матреріал, а не готову до нанесення суміщ). При приготуванні розчину важливо дотримуватися пропорцій, вказаних на упаковці матеріалу. Готовий розчин наноситься на стіни і рівномірно розподіляється за допомогою будівельного шпателя або інших спеціальних інструментів. Кожний інший шар матеріалу наноситься тільки після повного висихання попереднього. Фінальний шар штукатурки фасаду будинку може бути виконаний з створенням особливої структури для додавання будинку більшої естетичності. Деякіц види штукатурних матеріалів потребують відмивки захисного шару — всі ці роботи виконуються після повного просихання готового штукатурного фасаду.