Екстер’єр в стилі Модерн

Проекти в стилі модерн, поєднують в собі не тільки різні види мистецтва. Культура модерну обєднує також філософські, міфологічні, релігійні, літературні, історичні аспекти епохи і національні особливості. Провідником культурних знаків які визначають стиль, став дизайн в стилі модерн.
стиль модернМодерн в якості архітектурного стилю, з’явився в кінці дев’ятнадцятого століття і швидко зайняв своє місце при будівництві приватних будинків, котекджів, громадських та промислових споруд. Стиль модерн, стає символом цієї епохи і його поява напряму пов’язана з бурхливим розвитком науки та промисловості. Сама концепція цього направлення органічно пов’яза з технічною революцією та новим світоглядом.
Модерн характеризується створенням раціональних і практичних конструкцій з скла, заліза, бетону і лицювальної кераміки. Одним з ознак стилю рахується його декоративність. Однак декоративність в модерні глибоко функціональна, елементи не розділяються на декоративні та конструктивні.
Планування оформлення при використанні стилю модерн, відбувається зсередини на зовню. Спочатку планується та індивідуалізується внутрішнє оформлення, яке плавно переходить в зовнішнє оформлення споруди. Важливим в першу чергу, являється внутрішній затишок та доцільність, які зовні можуть привести до несеметричності фасаду і художньої обробки. Цей стиль може використовуватися в будівництві будинку з брусу.
Фасад стилю модерн, являється втіленням одночасно форм живої природи і польоту думки дизайнера, що втілює свій задум. Зовнішній вишляд фасаду, включає різноманітні варіанти обробки, а також сходи та тераси. Використовуються різноманітні прикраси стін та вікон. балкони виконанні в стилі модерн, відрізняються багатокутовими формами з виступаючими вперед консолями. Що стосується вікон, то вони мають різні розміри і розположені несиметрично. Для їх обробки використовуються лештви фантастичних вигнутих форм.
Привабливу картину доповнюють молдинги, карнизи і колони, які створюють хвилеподібні і прямі поглиблені смуги. Ці смуги чередуються з шершавою та гладкою штукатуркою, на якій розташовуються орнаменти,на яких зображені гілки з листтям та квітами.
модернАрхітектор працюючий в стилі модерн, обирає примхливу декоративність, виконуючи орнаментні розписи на стінах, які повинні підкреслити обтікаючі лінії форми.
Архітектурний стиль пропонує використання металічних перил і огородження на балконі, а також вигнуту покрівлю, асиметричні проєми. В якості декору широко використовують зображенняжіночих та левових голів з довгим волоссям. Модерн широко запозичує різні елементи інших стилів і направлень, наприклад різноманітні башні та арки, які властиві східним і середньовічним направленням архітектури.
Спеціалісти які працюють в стилі модерн, практично не обмежені в самовиражені., вони можуть використовувати в сво\х творіннях різноманітні елементи інших стилів, створюючи цілковито нові, неочікуванні образи. Кожне творіння стилю модерн по-своєму унікальне та неповторне.
Архітектура стилю модерн може відображать різні епохи і географічні особливості, цьому сприяє включення різних елементів властивих тому чи іншому стилю.
Характерні риси стилю модерн:
  • майже вигадана декоративність
  • головною темою оформлення являється флора
  • головний принцип модерну, уподіблення живого рукотворного і навпаки
  • архітектурні форми піддаються творчому переосмисленню.