Екстер’єр в класичному стилі

Будинки в класичному стилі дуже популярними на території України. Пояснюється це багаторічною традицією народного класицизму та неокласицизму. Строгі будівлі з елементами ордерної системи яка не тільки виконує естетичну функцію, але і несе відповідний ідеологічний і соціальний посил. Мода що прийшла в 17 в. з Європи на класику, спочатку знайшла відображення в міських спорудах, потім отримала своє втілення в заміських резиденціях і особливим виглядом заміського облаштування – садибі. Подібні садиби належали представникам дворянського походження. Імператорські особи теж мали заміські резиденції, виконані переважно в класичному стилі. Пізніше, в після революційну та індустріальну епоху, радянскої держави, особняки в класичному стилі, будувалися для видатних державних діячів, підкреслюючи статус і суспільне становище власників. Новобудови в цьому стилі відображають історичну філософію суспільства, його культуру, світогляд. Сучасні котеджи в класичному стилі можуть демонструвати прагнення господарів до підтримки певного порядку в житті, їх стійкий суспільний статус. Зовнішній вигляд котеджу в класичному стилі, може нести відбиток класичного стилю попередніх епох, повторювати певні форми, перейняти деякі архітектурні елементи, однак традиція не означає буквальне трактування старого і перенесення застарілих матеріалів і конструкцій в сучасний проект. Основна класика має на увазі використання нових прогресивних технологій і матеріалів. Навіть невеликі вкраплення ордерних елементів в декорі, які прикрашають будинок, можуть стати репліками, які відносяться до класики. Сучасна класика – це поєднання старого та нового, але не виходячи з відповідних рамок, заданих стилів. В сучасності, будинок в класичному стилі повинен мати строгі геометричні форми, використання елементів ордерної системи для того, щоб підкреслити конструктивні особливості будинку.
Класичний стиль об’єднує в собі безліч течій, які прийшли з країн Європи та Америки. Незважаючи на різноманітність варіантів, класичні стилі різних епох, мають ряд спільних рис:
- наявність колон;
- симетрія приміщення;
- наявність трикутних елементів при створені даху;
- використання правильних фігур і обрисів при створені ландшафтного дизайну.

В більшості випадків, для створення класичного екстер’єру використовують дорогі оброблюючі матеріали. Нерідко для обробки фасадів використовують цеглу чи натуральний камінь. Вибір того чи іншого матеріалу залежить відн направлення класичного стилю. Для будинків в грецькому стилі використовуйте не тільки колони, але й ліпнину. При цьому фасад приміщення штукатурять і фарбують пастельною фарбою. Доповнити такий будинок можна за допомогою арочних вікон з натурального дерева.
Пам’ятайте, екстер’єр будинку в класичному стилі не завжди представляє собою похмуре приміщення з англійським декором. Це може бути сучасний будинок облаштований по останнім технологіям. Зовнішній вигляд споруди – здержаний, позбавлений кричащих декоративних елементів. Прикрасити внутрішню і зовнішню частину приміщення можна за допомогою панорамних вікон. Вони дозволяють зробити приміщення світлішим. Зовні будинок здається ще величнішим.