Який фундамент обрати для будинку?

      P3300455.JPGУ виборі фундаменту для будь-якого будинку особливе значення відіграє геологія ділянки і рельєф. Види фундаментів вибирають виходячи з якостей матеріалу, який буде лежати в основі будови. Трудовитрати при цьому не будуть однаковими.


Економічне створення фундаменту під газоблоки


При використанні газоблоків враховуються головні особливості цього матеріалу:
• високі збірні навантаження розраховуються виходячи з усієї площі фундаменту;
• такий фундамент зобов'язаний мати міцну геометрію і володіти просторовою жорсткістю;
• розміри і міцність блоків на вибір фундаменту практично не впливають;
• прив'язку до рельєфу і рівень ґрунтових вод варто розглядати як першорядні показники.

      Вибрати фундамент під газоблоки не так складно – заглиблений стрічковий фундамент підходить для будівель з підвалом. Пальово-гвинтовий варіант вибирають для територій з перепадом висот від 1,5 м, а для всіх інших випадків можна вибрати доступні варіанти:
• палі або плаваючі плити для високих схилів;
• стрічку або плиту з максимальними опорними показниками для двоповерхових будівель;
• монолітна основа підійде для скельних або крупнопіщаних ґрунтів.

     Якщо ширина газобетонної кладки становить 30 см, то для стрічкового фундаменту підійде 40 см. Особливостями такого фундаменту є великі обсяги бетонування, велика вага підземної конструкції, високий захист від сил спучування. Монолітні фундаменти не менш гарні під газоблоки, ніж стрічкові. Монолітні плити відносять до одних з найбільш дорогих – на їх спорудження витрачається більше часу і витратних матеріалів, але надійність і рівномірний розподіл навантаження компенсують всі витрати. Буроналивні фундаменти входять до різновиду спайного класу, тому їх використовують на нестабільних ґрунтах – при їх влаштуванні немає можливості будувати підвал.


Основні помилки


     Одна невелика помилка під час влаштування фундаментів може призвести до суттєвих витрат, тому глибину и ширину розраховують точно і з мінімальною похибкою. Стрічкові фундаменти входять в категорію найдешевших, але їх рекомендують використовувати для ґрунта з незначним промерзанням. Глибина промерзання грунту в Рівному складає 70 сантиметрів – цей показник враховується при влаштуванні різного фундаменту. Для порівняння – в столиці ґрунт промерзає на 90 сантиметрів. Різниця в 20 сантиметрів під час будівництва грає свою роль, в особливості на вибір фундамента. Які б ви не вибрали фундаменти будинків, в кожному випадку необхідно зробити гідроізоляцію, так як газоблоки добре вбирають вологу, а вона не повинна потрапляти до основи будинку.