Розумний будинок

оооГоловна ціль всіх технічних новинок – зробити життя людини максимально комфортним, особливо в рамках житлового простору. З однієї сторони, прогресивні технології допомагають зробити будинок теплим, світлим, енергоефективним, а з іншої, з’являється стільки підсистем, що часом управління всією цією інженерією стає непосильною задачею навіть для продвинутого користувача. «Розумний будинок» - це інтелектуальний комплекс, який об’єднує всі важливі технічні системи і призначений для того, щоб управління їми стало простим та зручним.
Місія « розумного будинку» заключається в автоматизованому управлінні і контролі інженерних систем Вашого будинку, таких як: отоплення, водопостачання та освітлення. Ціль технології – об’єднати всі підсистеми для сумісної гармонічної роботи всього програмного комплексу.
Основні функціональні можливості:
 • незалежне управління приладами та апаратурою в кожній кімнаті;
 • функція «вічливе світло» (освітлення супроводжує користувача)
 • програмування за вибором користувача ( гості, від’їзд, спати, ранок)
 • інтеграція існуючих систем безпеки ( сигналізація, відеонагляд)
 • швидке та гнучке налаштування системи в разі придбання нової апаратури і техніки.
 • управління гаражними воротами та ролетами
 • управління аудіо/відео апаратурою
 • управління системами безпеки
 • контроль температури
 • контроль протікання води і витоку газу
 • єдина розприділяюча аудіосистема будинку ( мультирум)
Технологія «розумний будинок» об’єднує в собі масу сучасних рішень для управління яких передбачено декілька можливостей:
1.Кнопки панелі та вимикачі. В цьому випадку на пульті чи панелі, у відповідному порядку, розположені кнопки, кодна з яких відповідає за конкретний пристрій чи прилад, дозволяючи відтворювати певні режими ( наприклад режим «сон», «гості» і т.д.)
2.Управління «розумним будинком» через комп’ютер, ноутбук чи КПК. Ці пристрої можна використовувати для відображення і управління всією системою, що дозволяє не тільки управляти окремими системними модулями, але й візуалізувати управління чи збирати інформацію для статистики. Також є можливість віддаленого управління, коли через інтернет-канали всі команди передаються безпосередньо на « розумні» пристрої.
3.Переносна або стаціонарна сенсорна панель, яка дозволяє бачити всі можливості системи на екрані і при необхідності міняти налаштуван6ня.
4.Управління через SMS чи e-meil повідомлення, коли всі команди надходять на мобільний телефон чи на електронну почту.
Завдяки всім цим функціям управління Ви наприклад в будь-який момент можете подивитися що відбувається у Вашому будинку не тільки з сусідньої кімнати, але й з будь-якої точки світу і віддати потрібні розпорядження Вашому будинку.
umniy-dom.jpg« Розумний будинок» буде слідкувати за всіма Вашими приладами в той час, коли Ви знаходитеся у від’їзді. В будинку самі відключаться всі лишні споживачі води, енергії, світла, переналаштується система управління кліматом, при цьому Ваш «розумний будинок» не забуде підлити квіти, а такоєж повідомить Вам про всі непередбачувані обставини.
Повертаючись додому, Ви можете вже з аеропорту віддати нову команду « розумному будинку» і приїхати в оживлений і теплий будинок.
Можливий й інший варіант: Ви у відряжені, в Ваш будинок, для безпеки, продовжує жити своїм життям. Грає музика, загоряється та гасне світло, чутно кроки, розмову.
Основним мінусом при установці системи «розумний будинок», являється висока вартість обладнання. Для багатьох людей які чули про універсальність і ефективність системи, даний показний являється гальмуючим фактором при покупці. При цьому якщо враховувати дорожнечу обладнання, то при виході зі строю частини системи, витрати на відновлення цілісності системи можуть виявитися нездійсненними.