План будівництва

план буд..jpg       З чого ж розпочати будівництво будинку, якщо у вас є тільки бажання, і ви незнаєте що робити далі? В цій статті ми опишемо весь план дій від початку до кінця.
      Як правило будівництво розпочинається не з вибору проекту будинку, як багато хто вважає, а саме з земельних робіт. Це планування ділянки та геологічні вишукування грунтів. Якщо ж діяти будете навпаки, то скоріше за все проект готового будинку вам не знадобиться, так як в кінцевому результаті будівництво будинку на цій ділянці буде просто неможливим. Обираючи ділянку потрібно перш за все визначитися з місцем де буде розташований будинок, який не буде порушувати діючих норм та правил.            Подальшим етапом буде, геологічне вишукування грунтів. Для чого це потрібно? А для того, щоб визначити які на майбутньому місці будування залягають почви, який рівень грунтових вод і виходячи з цих показників можна буде визначитися з типом фундаменту. Повноцінна геологія земельної ділянки задоволення не з дешевих, але багато будівельних компаній які займаються зведеннями фундаменту за вишукування грунтів додаткової плати не беруть.Ці два етапи дозволяють вам визначитися з майбутьнім типом фундаменту, з матеріалами стін, майбутньою величиною будинку і можливістю будівництва цокольного поверху чи можливо підвального приміщення. Маючи всю цю інформацію ви можете спокійно обирати проект вашого будинку. Варто відмітити, що у будівельних організація є вже свої готові проекти, тому якщо ви замовляєте будівництво, то проект в більшості випадків йде в подарунок. Також якщо ви хочете будиночок зовсім не схожий на інший, то будівельна організація може розробити для вас індивідуальний проект за вашим технічним завданням.
        Слідуючим етапом є оформленння всіх дозволів на будівництво. Подати документи ви можете в адміністрації міста чи населеного пункту де знаходиться ваша земельна ділянка. Для цього потрібні такі документи як: свідоцтво про право-власність, кадастровий паспорт,проект будинку та звичайно схема земельної ділянки з позначенням об'єкта будівництва. Протягом 10 днів з моменту подачі заяви проводиться ретальна перевірка всіх поданних данних, після чого видається дозвіл на забудову.
        Після виконаних всіх вище завдання, вам потрібно потурбуватися за підготовку самої земельно ділянки на якій будуть працювати будівельники. Тобто розчистити заїзд на ділянку, поставити вагончик для проживання майстрів, потурбуватися за електрику для підключення якої у вас на ділянці має бути встановлений лічильник та водопостачання на територію будівництва. Більшість будівельних організацій зазвичай самі вирішують цю проблему включивши вартість цих послуг в загальний кошторис.план буд..jpg
Зима та початок весни найкращий час для риття колодязю чи буріння скважини, оскільки саме в цю пору року мінімальний рівень води. Це дуже важливо тому що якщо колодязь чи скважина вириті на початку літа, то в момент максимального підняття рівня грунтових вод, вони можуть виявитися не надто глубокими і через це можливе пересихання.
Обираючи будівельну організацію варто не тільки звертати увагу на вартість кошторису, а й на репутацію підприємства. Чи рекомендують їх люди, чи знають взагалі про існування данної компанії. Зазвичай похибки в будівництві можна виявити вже на протязі першого року з моменту експлуатації будинку, але деякі дефекти можуть проявити себе через десятки років. Довіряти таку важливу справу як будівництво власного будинку варто тільки тим,хто дійсно може гарантувати якість, забезпечуючи безпроблемну експлуатацію на протязі багатьох років. Також обов'язково звертайте увагу на те чи не змінювала компанія адреси. Якщо офіс компанії працює вже більше 3-5 років по тій ж адресі, то це наглядний приклад того, що компанії немає чого ховатися від розлючених клієнтів. Також в договорі на проведення будівельних робіт мають бути вказані всі тонкощі та нюанси, якщо вас щось бентежеть не соромтеся сміливо запитувати чи вносити свої поправки та корективи.
      У відповідальних компаніях,завжди є фотозвіт об' єктів які вони виконували. Звичайно, що відвідати такий об'єкт навряд чи вийде, оскільки хазяїни будинку, я вважаю, не будуть взахваті від постороньої особи в себе на території. Я думаю ви зі мною погодитесь, що нікому б не хотілось перетворювати з свого помешкання виставкову залу. А ось спробувати відвідати будинок який знаходиться на стадії будівництва- це цілком реально. Адже ви повинні особисто побачити як проходить будівництво, та переконатися в тому, що ваш будиночок буде знаходитися в надійних руках.план буд.після 1 абзацу.jpg
       Найменшою довірою користуються ті будівельники які не підпорядковуються ні одній з компаній, а працюють самі на себе, оскільки вони не нададуть вам гарантію якості, та мають сумнівну репутацію. Так звані “ вільні” бригади більше зацікавленні в імітації якісної роботи, щоб замовник на момент розрахунку був задоволений їхньою роботою. Те що може статися з бидинком вже першої зими, їх мало хвилює, тому що знайти їх, а тим більше добитися будь-якої компенсації буде практично неможливо. Крім цього такі бригади часто не вкладаються в обумовлені сроки та можуть переглядати кошторис будівництва на будь якій стадії роботи.
       Отож вибір залишається за вами, найняти будівельну компанію з підготовленими та навченими спеціаліста за дорожчу ціну, але яка гарантує вам якість і ви забуваєте, що таке ремонт не менше ніж на  15 років, чи все таки зекономити і найняти “вільну” бригаду, але перероблювати його кожного року.