Несучі стіни з газобетону

газобетон.jpg        Газобетон, мабуть найоптимальніший матеріал для будівництва приватного будинку. Але щоб будинок простояв багато років, варто не допустити помилок в процесі будівництва.
        Відмінною особливістю будинку збудованого з газобетонних блоків, являється маленька вага, яка дозволяє чимало зекономити на фундаменті та хороші теплоізоляційні якості, завдяки яким при достатній товщині стін можна обійтися без додаткового утеплення. Тому якщо ви вирішили будувати будинок з газобетону, то я вам рекомендую спочатку ознайомитися з всіма нюансами і тонкощами при зведені будинку.
       Так як правильно вибирати блоки з газобетону? Правильним рішенням буде купівля блоків тільки від відомих виробників. Найважливіше для якості кладки, це точна геометрія газобетонних блоків, а також їхня плотність. Дуже важливою характеристикою є те що газобетон не поглинає вологи на відмінну від газосилікатних блоків. Для того щоб ваш будинок був теплим варто обирати бетон марки не нижче D 500.
       Для кладки стін з газобетону, вам знадобиться звичайний набір інструментів такий як: кельма,рівень, рулетка,штроборіз, терка. шліфувальна дошка,кутник. Враховуючи особливості матеріалу, ще може знадобитися киянка або гумовий молоток, пила ( ножівка) для розпилення блоків.
   газобетон 2.jpg   Краще всього викладати газоблоки при температурі від +5°С до +25°С. При зхначно вищій температурі необхідно провести зволоження поверхні блоків. Якщо ж температура нижча 5°С то в таких випадках потрібно буде застосовувати спеціальний необхідний розчин при використанні якого класти газобетон можна при температурі — 15°С.
      Для приготувангня розчину чи клею необхідно використовувати тільки свіжі та сухі суміші, адже від якості суміші залежить наскільки міцна буде кладка газобетону. При замішуванні потрібно використовувати таку кількість води яку рекомендує виробник. Для більш якісного приготування краще використовувати дрель з насадкою. Її застосування швидко приготувати необхідну кількість замішуваного розчину. Змішування здійснюється для отримання однорідної по складу і консистенції масси. Приготований розчин, а особливо клей необхідно використати на протязі 15 хвилин після приготування.
     Кладка першого від фундаменту ряду блоків — найвідповідальніша задача. Блоки в першому ряді повинні бути ідеально один до одного, в іншому випадку зведення стін може мати далеко не ідеальну геометрію. В першу чергу блоки кладуть по куткам фундаменту при чому перший з них монтують в найвищому із всіх кутів основи. Для того, щоб дізнатися який найвищий кут у вашому будинку вам знадобиться будівельний нівелір. Перший ряд блоків обов’язково кладуть на розчин піску та цементу. Товщина шва між блоком і гідроізоляцією повинна бути не менше двох сантиметрів. Після того як блоки по кутках були встановлені між ними натягують розмічальний шнур по якому будуть встановлювати всі інші. Для “підгонки” блоків один до одниго використовують гумову киянку, якою “цеглинки” акуратно притягують. Після того як маячкові блоки були ідеально вирівнянні. Можна приступати до заповнення ряду. В більшості випадків, довжина стіни не кратна довжині блока, тому вам знадобиться доборна “ цеглинка”. Для цього цілісний блок обрізують до потрібного розміру за допомогою ножівки з крупним зубом для газобетону.
       Після повної викладку першого ряду необхідно почекати декілька годин для охоплення цементно-піщаного розчину. Всі слідуючі ряди блоків кладуть на розчин для кладки газобетону. Кожний вкладений ряд блоків необхідно “ затирати” спеціальним рубанком — потрібно це для того, щоб слідуючий ряд ложився якомога рівніше. Те саме стосується і бокових поверхонь — це допоможе полегшити оштукатурювання стін надалі. Крім цього після шліфовки з блоків необхідно видалити шар пилу який утворився. Доречі викидати цей пил ( як і той, що утворився від пиляння блоків0 не потрібно. Він знадобиться коли ви будете замазувати технологічні отвори. На вкладеному першому ряді починають вкладати всі інші ряди газобетону. Кладку ведуть з перев’язкою в пів блока. Правильність горизонтальності викладки кожног ряду перевіряється за допомогою рівня при необхідності вирішується рубанком. Місця примикання віконних і дверних отворів виконується відповідно до креслення і розрахунків.стіна з газб.jpg
       При армуванні горизонтального ряду блоків необхідно виконати слідуючі дії. Перш за все потрібно прорізати штроби ( поглиблення, канавки). Робиться такий вид роботи за допомогою ручного штроборіза або будь-яким іншим придатним для цього електроінструментом, якщо на об’єкті є доступ до електрики. В підсумку посередині повинна утворитися канавка глубиною до 5 см., яка тянеться через всі блоки. Зверніть увагу, що в кутку перехід варто робити так, щоб армованний прут ліг природньо не під прямим кутом, а злегка округленним. Друге — це підготовка прутів. Вони розположуються над канавками і зварюються по куткам. З пазу видаляється все сміття і вимивається пил. Після цього він зволожується і заповнюється розчином. Туди акуратно вкладають арматуру, після чого повністю заливається і вирівнюється.
      Таким чином, укладання газобетенних блоків є досить не складним та доволі швидким процесом, звичайно якщи ви купуєте якісний матеріал в надійних виробників.