Будинок мансардного типу

мансардаТяжко уявити сучасне проектування будинку без наявності в ньому мансардного поверха. Мансарди також зводять і в старому будинку, збільшуючи тим самим його жилу площу.
Мансарда – це поверх на горищі, фасад якого повіністю або частково утворений поверхністю ( поверхностями) нахиленого чи ломаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1.5 м. від рівня підлоги мансардного поверху.
Мансарди в різних проектах будинків займають повну або часткову площу. Тут все залежить від призначення приміщення. Зараз проекти будинків з мансардою, представлені достатньо широко, тому вибрати готовий проект не складе для Вас ніякої складності. Варто відмітити, що в наш час популярність мансард обумовлюється вимогами економії площі та її раціонального використання і звичайно ж відсутність обмежень: кожний може зробити з мансардного поверху затишну спальню, стильний офіс або ванну. Тут головне врахувати розположення необхідних комінікацій, форму даху, матеріал стін поверху та міри пожежної безпечності.
До того ж влаштування мансарди має свої специфічні особливості, які можливо врахувати на початковому етапі проектування і на початку процесу будівництва мансардного поверха. Мансардний дах зі всіх сторін піддається природнім впливам: зверху впливають осадки, мороз та спека, а знизу – тепло та вологість, яке утворює на даху кондинсат. Відповідно при неправильному влаштуванні покрівлі, можуть з’являться сирість, грибок, корозія, на всіх будівельних елементах, а також порушення правильності даху. Саме мансардний дах піддається взаємодії з агресивним навколишнім середовищем.
Мансарда може бути виконана в різноманітних варіантах. Її форма обирається в залежності від покрівлі даху, а сама мансарда може бути розположена над всім будинком чи тільки над його частиною. Перерахуємо основні типи мансард в залежності від форми даху:
1.Односхила. Це похила площина, границі якої закріплені на стінах різної висоти. Характерна проста система крокв. Такий дах рідко використовується під мансарду.
2.Щипцева ( двосхила ). Являє собою дві, направлені в протилежні сторони схила. Мансарда побудована на основі такого варіанту даху. Найбільш простий та розповсюджений варіант.
3.Ламана. Різновидність щипцевого даху. Використовується в невеликих будинках.
4.Вальмова. По суті являє собою чотирьох-схильний дах. Підходить тільки по відношенню до прямокутних приміщень. Складається з трикутних і трапецеподібних схилів. По одному з кожної короткої та кожної довгої сторони даху. При такій формі даху, прибудова мансарди ускладнюється, так як доводиться додавати діагональні кровки.
5.Шатрова. Це ціла група, в яку входить : конусна, купольна і пірамідна форма даху. Застосовується для будівель бугатокутними або круговими контурами.
6.Склепінчаста. Це ціла група для споруд з прямокутною формою і має циркульні чи параболічні обриси. Такий мансардний дах, практично не застосовується в приватних будинках.
Поради забудовнику.
мансардаПрактика будівництва і розрахунки показують, що якщо на перше місце поставити, отримання економії бюджету будівництва, то мансардний поверх, виходить неповноцінним для життя всередині і не додає будинку зовнішньої краси. Внутрішня мансарда яка прикрашає будинок та є достатньо комфортною, то по вартості вона буде не дешевше повноцінного каркасного поверху. Влаштування малобюджетної мансарди в якості верхнього жилого поверху, можна рекомендувати тільки для садових та дачних будинків з сезонним проживанням.
Вибір верхнього поверху будинку для постійного проживання – мансардний чи повнорозмірний, визначається не їх вартістю, а уявленням забудовника про красу та затишок.
Піддаховий простір вигідно перетворити в бюджетну мансарду, розмістивши там допоміжні приміщення, які не вимагають витратних переробок даху. Наприклад можна розмістити там кладову, прачечну, котельню, суху інфрачервону сауну, майстерню. Це особливо зручно в будинку без підвалу.
Також головним питанням при облаштуванні горища під мансарду, стають її позитивні і негативні сторони. Для його вирішення слід спочатку розглянути питання про її призначення. До переваг мансард можна віднести:
  • Збільшення площі під житлові приміщення за рахунок використання додаткового рівня.
  • Можливість облаштувати приміщення, яке не зовсім доречно розташовувати в житловому будинку, наприклад, кімнату для куріння або тренажерний зал..
  • В офісних будівлях це додаткова площа, яку легко здати в оренду.
  • Мансарда зменшує втрату тепла через дах, правда, при дотриманні всіх технологічних правил і норм при її зведенні.
  • Можливість будівництва без виселення з будинку мешканців. Провести комунікації не складе особливих проблем, так як вони вже є в будинку, потрібно лише виконати невеликі технічні моменти.
  • Мансарда може надати будівлі більш гармонічну форму, роблячи її вигляд більш естетичним.
Не рекомендується використовувати мансарду в якості дитячої кімнати або кабінету. За рекомендаціями психологів, тривале перебування в приміщенні з похилими стінами може викликати почуття небезпеки. Також до мінусів таких кімнат відносяться:
  • Проблеми з природним освітленням. Якщо світло потрапляє в кімнату через вертикально встановлені віконні прорізи, то воно буде недостатньо освітлювати приміщення. Спеціальні вікна для мансард вимагають додаткових фінансових вкладень.
  • Необхідність грамотного вибору матеріалів для покрівлі, гідроізоляції, шумоізоляції та теплоізоляції. При недотриманні технологій будівництва виникнуть проблеми з промерзанням і конденсуванням вологи.